Hlavní navigace

Jak změnit název počítače ve Windows 10

7. 1. 2016

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Také se vám nelíbí náhodně vygenerovaný název počítače, který vytváří operační systém Windows 10 při čisté instalaci? V tomto návodu vám ukážeme, jak tento název počítače změnit.

Operační systém Windows 10 má spoustu skvělých funkcí, ale jedna z nich naprosto jednoznačně zaslouží, abychom jí přidělili palec dolů. Jedná se o náhodně generovaný název počítače, který se mu přiřazuje během čisté instalace. Namísto toho, abyste měli možnost dát počítači nějaký výstižný název, přidělují Windows 10 tomuto počítači název, který začíná řetězcem DESKTOP a následovaný řetězcem dalších znaků a číslic.

Pokud máte doma více počítačů s operačním systémem Windows 10, pak velmi rychle v nich ztratíte přehled. Ostatně – je počítač DESKTOP-2P57JKL počítač v obýváků nebo v dětském pokoji? Kdoví?

Pojďme se podívat na to, jak tento nedostatek napravit.

Klepněte pravým tlačítkem na tlačítko Start a z místní nabídky vyberte položku Systém. V okně, které se následně zobrazí, pak v sekci Nastavení názvu počítače , domény a pracovní skupiny klepněte vpravo na odkaz Změnit nastavení.

Odkaz Změnit nastavení vás přesune do okna, kde můžete nastavit počítači nějaký výstižnější název

Za okamžik se zobrazí okno Vlastnosti systému s aktivní kartou Název počítače. Nyní klepněte na tlačítko Změnit. Po stisku tohoto tlačítka se zobrazí okno s popiskem Změny názvu počítače nebo domény, kde již stačí v poli Název počítače zadat pro počítač nějaký vhodnější název. Poté stiskněte tlačítko OK a zavřete všechna otevřená okna.

skoleni

Okno Vlastnosti systému ve Windows 10

Za okamžik se objeví výzva k restartování počítače. Po restartu pak bude počítač přejmenovaný.