Hlavní navigace

Jak zdarma vytvořit nejlepší sadu pro ochranu PC - 7.díl

7. 2. 2018

Sdílet

 Autor: PCWorld.cz
Pokud chcete ochránit svůj počítač před všemi možnými útoky a hlavně zdarma, pak jste tady správně.

Předcházející díl

 

Máte počítač? Pak je to jasné – stáváte se clem potenciálního útoku. A samozřejmě potřebujete odpovídající ochranu.

To platilo před deseti lety a platí to stále, a to i přes obrovský pokrok v úrovni zabezpečení, kterého Microsoft v oblasti ochrany svého operačního systému bezesporu dosáhl. Při řešení ochrany svého počítače máte na výběr ze dvou možností: buď budete každý rok za ochranu počítače platit výrobci bezpečnostního balíku, nebo vezmete otázku zabezpečení počítače do svých rukou. Pokud si zvolíte tu druhou možnost, pak to pro vás znamená, že si zjednodušeně řešeno vytvoříte vlastní balík nástrojů pro zabezpečení, a to z různých zdarma dostupných nástrojů.

Udržujte svůj software aktuální, a to zcela automaticky

Tvůrci malwaru často neútočí na operační systém Windows jako takový, ale namísto toho si za cíl útoku zvolí některou z bezpečnostních trhlin nalezenou v nějakém hojně používaném počítačovém softwaru, jako je třeba Adobe Reader. Abyste riziko takových útoků minimalizovali, je třeba udržovat veškerý váš software v aktuálním stavu. Udržovat ručně veškerý software na počítači v aktuálním stavu je docela náročné, naštěstí existují nástroje pro kontrolu dostupnosti aktualizací, které vám ušetří spoustu času.

Nástroj Flexera PSI vám dá vědět, zda potřebujete instalovat nějaké softwarové aktualizace

Jedním z takových nástrojů je Flexera Personal Software Inspector (dříve nazývaný Secunia PSI), který je dostupný zdarma a dělá přesně to, o čem jsme se zmiňovali – prověří váš počítač, kde vyhledá starší verze známých aplikací a dokáže pro ně dokonce automaticky nainstalovat nejnovější bezpečnostní aktualizace.

 

MIF21

Pokračování