Hlavní navigace

Jak zastavit videa automaticky přehrávaná v prohlížeči - 3.díl

18. 3. 2015

Sdílet

 Autor: © Maksym Yemelyanov - Fotolia.com
Určitě jste to také zažili: prohlížíte si nějakou internetovou stránku a vtom se z reproduktorů ozve nějaký komentář a někde na stránce se v okně začne přehrávat video. Jak se těchto otravných automaticky se spouštějících videí zbavit?

Automaticky spouštěná videa integrovaná do internetových stránek řadu uživatelů spíše otravují, než aby jim přinášela zábavu. A my s nimi soucítíme. Klidně se ale i vsadíme, že uživatel, který tento problém nikdy neřešil, stejně přesně neví, o co kráčí.

Většina těchto videí využívá Shockwave Flash, a proto se v tomto článku budeme soustředit právě na tuto technologii. Celý trik, jak se s prvky, které tuto technologii využívají, čestně vypořádat, spočívá v tom, že je nebudeme zakazovat, ale že nastavíme, aby se spouštěly pouze tehdy, až jim to dovolíme.

Konkrétní nastavení však závisí na konkrétním internetovém prohlížeči. Níže tedy uvedeme tři nejpoužívanější internetové prohlížeče, konkrétně Google Chrome, Firefox a Internet Explorer.

 

Předcházející díl

Internet Explorer

1. Z nabídky v horní části okna vyberte položku Nástroje > Spravovat doplňky.

2.V okně Spravovat doplňky, které se vzápětí objeví, se v první řadě ujistěte, že je v levém sloupci vybrána položka Panely nástrojů a rozšíření. Poté chvíli počkejte na zobrazení seznamu položek v pravém sloupci.

3. V pravém sloupci nyní vyhledejte položku Shockwave Flash Object, který se nachází v sekci Microsoft Windows Third Party Component a najdete jej tedy přibližně uprostřed seznamu.

Správa doplňků v Internet Exploreru

4. Po poklepání na zmiňovanou položku se zobrazí dialogové okno Další informace, v němž dole klepněte na tlačítko Odebrat všechny weby. Následně všechna dialogová okna zavřete.

Shockwave Flash - informace o objektu

MIF21

Od této chvíle se okna obsahující prvky Flash nebudou zobrazovat buď vůbec, nebo se zobrazí prázdná. Ve spodní části okna Internet Exploreru se zobrazí panel s nabídkou, která vám umožní v případě potřeby prvek Flash spustit. Pokud si prvek spustit nepřejete, panel klepnutím na křížek zavřete.

Informační panel v INternet Exploreru