Hlavní navigace

Jak zastavit videa automaticky přehrávaná v prohlížeči - 2.díl

16. 3. 2015

Sdílet

Určitě jste to také zažili: prohlížíte si nějakou internetovou stránku a vtom se z reproduktorů ozve nějaký komentář a někde na stránce se v okně začne přehrávat video. Jak se těchto otravných automaticky se spouštějících videí zbavit?

Automaticky spouštěná videa integrovaná do internetových stránek řadu uživatelů spíše otravují, než aby jim přinášela zábavu. A my s nimi soucítíme. Klidně se ale i vsadíme, že uživatel, který tento problém nikdy neřešil, stejně přesně neví, o co kráčí.

Většina těchto videí využívá Shockwave Flash, a proto se v tomto článku budeme soustředit právě na tuto technologii. Celý trik, jak se s prvky, které tuto technologii využívají, čestně vypořádat, spočívá v tom, že je nebudeme zakazovat, ale že nastavíme, aby se spouštěly pouze tehdy, až jim to dovolíme.

Konkrétní nastavení však závisí na konkrétním internetovém prohlížeči. Níže tedy uvedeme tři nejpoužívanější internetové prohlížeče, konkrétně Google Chrome, Firefox a Internet Explorer.

 

Předcházející díl

Firefox

1. Stiskem klávesové zkratky Ctrl-L se přesuňte do panelu Adresa, kde zadejte místní adresu URL ve tvaru about:addons.

2. V levém panelu klepněte na položku Zásuvné moduly.

3. V seznamu zásuvných modulů vyhledejte modul Shockwave Flash.

4. Zde klepněte vpravo na rozevírací nabídku Vždy spustit a ze seznamu vyberte položku Spustit na vyžádání.

Zásuvné moduly ve Firefoxu

Když nyní navštívíte internetovou stránku, která má integrováno video ve formátu Flash, opět se zobrazí obdélník, který však tentokrát bude tmavě šedý a uprostřed se objeví logo složky s textem Aktivovat Adobe Flash. V horní části internetové stránky se pak objeví šedý panel, v němž si můžete vybrat, zda chcete obsah okna povolit či nadále blokovat.

Zablokovaný zásuvný modul ve Firefoxu

Pokud stisknete tlačítko Povolit, pak budete mít možnost zvolit si, zda chcete povolit pouze nyní, nebo zda se má toto povolení zapamatovat. Pokud si nejste jisti a chcete si obsah prvku Flash pouze jednorázově prohlédnout, pak doporučujeme zvolit možnost Povolit nyní.

skoleni

 

Pokračování

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).