Hlavní navigace

Jak zálohovat data na telefonu s Androidem - 1. díl

9. 3. 2013

Sdílet

 Autor: © AKS - Fotolia.com
Není tomu tak dávno, co byly mobilní telefony určeny pouze pro volání a SMS. Tyto doby jsou však nenávratně pryč – už pár let se mobilní zařízení svým významem směle vyrovnávají počítačům a notebookům, a jsou zaplněny daty velké hodnoty – e-maily, kontakty, videi, fotkami a dokumenty.

Lidé své smartphony používají každodenně a ztráta dat, která tato zařízení obsahují, může mít stejné katastrofální důsledky jako pád disku na běžném počítači. Proto je důležité zálohovat data na telefonu tak často a tak pečlivě jako na jakémkoliv jiném zařízení.

Většina běžných mobilních platforem umožňuje zálohu dat do počítače či na internet. V případě pádu – což u telefonů zpravidla bývá doslovný pád na zem – mohou být data po opravě zařízení jednoduše obnovena. Podívejme se společně na několik zdrojů, které můžete využít u telefonů s Androidem pro zajištění důkladné zálohy dat.

 

Mohlo by vás zajímat: Proč nezálohovat na interní disk

 

Ať vaše nastavení zálohuje Google

Android nabízí schopnost souvislého ukládání některých nastavení, jako jsou preference bezdrátových sítí, záložky a vlastní slova ve slovníku pomocí účtu Google. Návod na aktivaci:

1. Jděte do menu Nastavení > Osobní > Záloha a restart, a vyberte možnosti Zálohovat moje data a Automatická obnova.

2. Jděte do menu Nastavení > Osobní > Účty a synchronizace a vyberte váš účet Google.

3. Vyberte všechny zobrazené možnosti, abyste zajistili synchronizaci všech dostupných dat.

Konkrétní procedura se u různých zařízení s Androidem může lišit; samotný proces je však víceméně stejný. Výše uvedený příklad platí pro zařízení Google Nexus S.

Zálohujte i další nastavení

Pro data, která Google nezálohuje přímo (jako SMS/MMS zprávy, playlisty a nastavení budíku), můžete využít software externího vývojáře. Naší volbou je MyBackup Pro, který umožňuje bezpečnou zálohu na vzdálené servery či vaši vlastní paměťovou kartu, a také automatizované plánování.

skoleni

Software není zdarma (stojí necelých 96 korun); to, zda vám bude vyhovovat, si však můžete bezplatně vyzkoušet po určitou omezenou dobu. Pro zálohování si stáhněte MyBackup Pro z Google Play a poté aplikaci jednoduše spusťte.

Pokračování

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).