Hlavní navigace

Jak zachovat bezpečí svých potomků v online světě - 7. díl

27. 9. 2013

Sdílet

 Autor: © cienpiesnf - Fotolia.com
V dnešním díle našeho seriálu věnovanému zabezpečení dětí při jejich online komunikaci uplatníme další pravidlo, a sice to, že žádná elektronická hračka nepatří do postele!

Předchozí díl

Dnešní děti jsou na internetu jako doma. Když trochu povyrostou, už potřebují vlastní počítač nebo smartphone a online komunikace se stává naprosto samozřejmou součástí jejich života Touto činností jsou pak schopny trávit hodiny a hodiny času. Online komunikace však s sebou přináší i mnohá rizika. V tomto článku Vám představíme pravidla, jejichž dodržování vám pomůže ochránit vaše potomky před nebezpečími na internetu.

5. Nenechte své potomky usínat s jejich telefony či počítači

Co myslíte, kam patří elektronika přes noc? Ano, správně, do nabíjecí stanice. a obrázku vidíte nabíjecí stanici PowerDock 5 od firmy Griffin. V žádném případě nedovolte svým dětem, aby si elektronické hračky braly s sebou do postele!Spousta rizikových aktivit se ve světě teenagera odehrává v noci. Jsou sami ve svých pokojích, takže mohou snadno psát ty nejhanebnější urážky a výpady, pobízet ostatní k publikování nevhodných obrázků sama sebe, či se účastnit konverzace s podivnými a neznámými lidmi. Nepřipusťte, aby se vaše děti staly účastníky těchto pochybných aktivit. Vyhraďte u sebe doma místo, kde se budou přes noc nabíjet telefony a notebooky. K tomu účelu můžete použít speciální nabíjecí stanice, jako je kupříkladu PowerDock 5 od firmy Griffin za asi 2 300 Kč s DPH, která vám umožní nabíjet najednou několik iPadů a iPhonů. Svým potomkům pak řekněte, aby se vymluvily na rodiče, konkrétně na to, že jim na noc sebrali mobilní telefon..

A trest za porušení pravidel? Docela se osvědčuje týden bez přístroje, s nímž bylo zařízení porušeno. Pokud se jedná o iPhone, pak musíte počítat s tím, že váš potomek vám  musí být schopen zavolat. Proto neváhejte a zakupte pro tyto účely levný mobil, z něhož půjde pouze telefonovat – spoustu takových telefonů nabízí AT&T a spousta jiných prodejců. A když teď budete mít takříkajíc záložní plán, určitě vám nebude činit problém vyměnit v případě potřeby smartphone vašeho dítěte za obyčejný mobil.

Stejně tak vám doporučujeme, abyste z dětských pokojů odstěhovali stolní počítače. Pokud již máte stolní počítač v dětském pokoji, pak jej naprosto nekompromisně nastavte tak, aby jej vaše dítě nemohlo používat v noci. Nebo je ještě jedna možnost – jednoduše večer z počítače odpojte napájecí kabel a vezměte jej s sebou. Nezapomeňte ani na pravidelnou kontrolu počítače, abyste přesně věděli, co vaše dítě dělá.

skoleni

V příštím, již závěrečném díle našeho seriálu vám připomeneme poslední, šesté pravidlo, které se dá vystihnout velmi stručně. Jděte prostě svým dětem příkladem!

Pokračování

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).