Hlavní navigace

Jak vytvořit sdílené fotoalbum – 3.díl

16. 12. 2014

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Fotografie ze školních srazů, svateb či oslav… To vše si zaslouží zdokumentovat. Trendem dneška jsou fotoalba umístěná a přístupná přes internet. Nejsou to však jen tak ledajaká fotoalba, protože do těch,která vám představíme, může přidávat snímky každý účastník akce!

Předchozí díl

Fotoalbum je skvělá věc, protože v něm můžete mít snímky z různých akcí. A co takové sdílené fotoalbum, do něhož mohou přispívat všichni účastníci akce. V tomto seriálu vám představíme tři velmi jednoduché způsoby, kterými můžete nashromáždit snímky pořízené takřka kýmkoliv a výsledné fotoalbum pak sdílet se všemi svými přáteli.

OneDrive

Sdílení alba s ostatními na OneDrive

Služba OneDrive od Microsoftu umožňuje snadné sdílení a přidávání snímků do alba pro vícero uživatelů. Stačí, když ve službě OneDrive vytvoříte novou složku, otevřete ji a poté v pravém horním rohu klepnete na ikonku Podokno podrobností. Následně klepněte na odkaz Sdílet složku.

Objeví se okno, kde klepnete na odkaz Pozvat lidi a do pole Komu zadáte e-mailové adresy a do spodního pole rychlou poznámku pro uživatele, s nimiž budete složku sdílet.

Nyní klepněte na odkaz Příjemci můžou jenom zobrazit obsah, což je výchozí nastavení.

ICTS23

Zobrazí se dvě rozbalovací pole. V horním rozevíracím poli změňte nastavení z Příjemci můžou jenom zobrazit obsah na Příjemci mohou upravovat a poté se rozhodněte, zda chcete volbu Příjemci nemusí mít účet Microsoft změnit na volbu Příjemci se musí přihlásit pomocí účtu Microsoft.

Tímto způsobem ztížíte (ale nikoliv znemožníte) ostatním uživatelům zvenčí přístup ke složce, na druhou stranu to také znamená, že každý, kdo bude složku sdílet, musí mít účet Microsoft. Pokud necháte volbu ve druhém poli ve výchozím nastavení (kdy se nevyžaduje účet Microsoft), může každý, kdo již sdílí složku, poslat odkaz k této sdílené složce e-mailem komukoliv jinému. Tito uživatelé (vám známí i neznámí) pak budou moci velmi snadno prohlížet i upravovat obsah složky. Důkladně proto zvažte všechna pro a proti a podle situace a vašich představ si pak nastavení upravte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).