Hlavní navigace

Jak vypadá 3D verze CoD: Black Ops?

11. 10. 2010

Sdílet

O chystaném díle jedné z nejznámějších FPS sérii, Call of Duty, jste bezpochyby slyšeli už mnohokrát od oznámení vývoje. My hru viděli v momentálním stavu a musíme uznat, že vypadá skvěle. Nejdůležitější je však fakt, že jsme hráli ve 3D.

Jak vypadá 3D verze CoD: Black Ops?Pro srovnání s konkurenční Medal of Honor se pokusíme článek vést podobnou formou, jako naše nedávné preview zmiňovaného titulu, a nebude to nikterak těžké, poskládání misí v demoverzi a jejich záměry jsou si totiž vcelku podobné. Activision nicméně předvedli část kampaně, v níž je 3D efekt nejvíce znatelný: začínali jsme v kůži pilota SR-71 Blackbird, který měl za úkol navigovat pěší jednotky na sovětském území. V jednom bodě jsme se nicméně z ovládání pilota přesunuli do člena pěšáků, přičemž celý efekt přibližování k zemi byl mnohonásoben 3D technologií. To samé fungovalo i naopak, když se pohled zase vracel zpět do kokpitu.

V další části mise jsme si mohli prohlédnout skutečně krásnou grafiku při slaňování hory k sovětské základně, kdy sehrála důležitou roli právě zase vizualizace třetí dimenze. Pro mnohé jedince trpící závratí rozhodně nebude potěšující pohled na stovky metrů prázdnoty pod nimi, ještě když manuálně ovládají směr a rychlost lezení. To dodalo situaci správný kopanec, efekt a emoce, kdy jsme každou sekundou byli blíže či dále smrti.

Jak vypadá 3D verze CoD: Black Ops?Druhá mise takřka vůbec nebyla obohacena 3D, zato své vlastní šťávy měla opravdu dostatek. Byla zasazena do metropole Kowloon v Hong Kongu, kde dva členové black ops (z toho jeden hráč) mučili rusky znějícího chlapíka. Když jim zadržený neodpovídal, muži mu do pusy nacpali rozbité sklo a ubalili mu pár ran na čelist. Nešlo však o žádnou filmovou scénku, čas od času jsme dostali vojáky pod kontrolu a měli jsme možnost párkrát si zabouchat.

Tento výslech se zajímavě dostal až do velké přestřelky skrz Kowloon, díky níž jsme získali příležitost poprvé se projet RC-XD autem – rádiově ovládané autíčko, jež funguje jako smrtící zbraň, chová se totiž jako granát na kolečkách. Lze s ním zajet do velmi úzkých prostorů a tak zlikvidovat nic netušící protivníky.

skoleni

Pokud o hře přece jen slyšíte poprvé (to jste asi posledních pár měsíců žili v jeskyni), vychází 9. listopadu tohoto roku ve 3D na platformách PS3, X360 a PC. Podle našeho vlastního názoru pravděpodobně 3D není šílenou revolucí, díky níž by se změnila celá hratelnost, některé části hry z její integrace však jistě profitují. A jelikož nepatříme zrovna k těm, kteří by doma měli předraženou 3D televizi, budeme muset doufat, že Black Ops budou skvělým herním zážitkem jak ve 3D, tak bez 3D. Pro uživatele s 3D televizemi je každopádně důležité, že pokračování Call of Duty bude podporovat 3D hned, na rozdíl od ostatních her, které slibují patche.

Zdroj: GamePro.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).