Hlavní navigace

Jak vybrat správný účetní program podle charakteru vašeho podnikání?

17. 2. 2021

Sdílet

 Autor: {lovelyday12} / Shutterstock.com
Účetní software dokáže být skvělým pomocníkem pro řešení účetnictví, ať už spravujete firmu jakékoliv velikosti. Jestliže si pořídíte spolehlivý systém, dokážete díky němu ušetřit mnoho času. Poznat, jaké parametry jsou pro vás důležité, není zrovna jednoduché. Při výběru vám však mohou pomoci tato základní doporučení.

Software pro velké a střední firmy

Vybrat ten správný účetní program pro velkou firmu je složitou otázkou. Nároky jsou totiž opravdu vysoké, navíc každá společnost může vyžadovat něco jiného. Mnohdy se proto jedná o software, který běžně neseženete. Pokud však hledáte jednoduché řešení, tedy komerční systém, lze doporučit Money S5 nebo POHODA E1 Komplet. Pro střední firmy to je podobné, ty však většinou nemívají tak složité nároky. Pravděpodobně si tak vystačíte například se softwarem POHODA SQL Premium nebo Money S3 Premium.

Program pro malé firmy

Jestliže spravujete menší firmu, bude se vám také hodit spolehlivý účetní program. Jeho funkce vám totiž ulehčí každodenní práci. Skvělým řešením je nějaký levnější systém se základními funkcemi, které pro svou činnost potřebujete. Oblíbené jsou například systémy POHODA Standard nebo Money S3 Start.

Radsomware

Systém pro živnostníky

Jako živnostník jistě také oceníte účetní systém. Výhodou však je, že nepotřebujete žádné specifické a náročné funkce, obejdete se totiž bez evidence mezd mnoha zaměstnanců a podobných náležitostí. Takovéto programy tedy mají jednu velkou výhodu, a tou je nízká pořizovací cena. Software totiž obsahuje opravdu pouze to nejnutnější, není proto zatížen mnoha dalšími moduly. Jako živnostník si vystačíte například s Money S3 Start nebo POHODA Lite.

Spravovat účetnictví dokáže být oříšek, právě proto jsou na trhu nabízeny programy, které vám tuto práci ulehčí. Při správném výběru softwaru už vás vedení ekonomiky nebude zbytečně zatěžovat, získáte totiž spolehlivého pomocníka.