Hlavní navigace

Jak vybrat notebook na vysokou - 2. díl

27. 8. 2013

Sdílet

 Autor: © Robert Kneschke - Fotolia.com
Co ještě budete potřebovat na svém novém studijním notebooku?

Předchozí díl

4. Velký displej pro multitasking

Není nic horšího než multitasking na miniaturním displeji. Výzkum a psaní seminárky při poslouchání hudby a chatování na Facebooku (ano, i takoví borci, kteří zvládnou tohle všechno najednou, se najdou, bývají to ale spíše dívky) mohou vyústit v pěkně zaplevelenou obrazovku. 14palcový nebo větší panel nabídne komfortní pracovní prostředí a umožní vám sledovat vše, co se aktuálně děje.

5. Plán prodloužené záruky nebo ochrany

Za běžných okolností je „rozšířená záruka“ spíše výhodou pro prodejce, kteří díky tomu mají důvod z vás vytáhnout pár korun navíc – nicméně když si kupujete notebook do školy, je platba prodloužení garanční doby často výhodná. Notebooky do a ze školy necestují v luxusním vycpaném kufříku. Bývají nošeny v batohu mezi učebnicemi, odkládány na sedačku v autě, na lavičku v parku i na zem pod lavici, když už jinde není místo. Nikdy nevíte, co se může stát. Je ovšem nutné vždy si před podpisem smlouvy o prodloužené záruce přečíst, co taková záruka obnáší a co přesně kryje.

6. Bezpečnostní software

Existují dva základní typy bezpečnostního softwaru. Programy jako Norton AntiVirus a McAfee Internet Security chrání váš počítač a informace na něm uložené před viry, malwarem a dalšími nepříjemnostmi, s nimiž byste se na vaší cestě internetem mohli setkat. Některé z možností – jako je Avast Free Antivirus a Microsoft Security Essentials – jsou bezplatné a nejsou ani příliš podřadné v porovnání se svými placenými protějšky.

Ten druhý typ bezpečnostního softwaru poskytuje ochranu, je-li váš počítač ukraden nebo ztracen. Programy typu GadgetTrak nebo LoJack vám mohou pomoci objevit notebook, který postrádáte.

MIF21

Nainstalujte oba typy bezpečnostního softwaru, aby váš semestr neskončil náhle z důvodu chybějícího materiálu, který jste měli jen a jen na interním disku počítače (z toho důvodu důrazně doporučujeme také zálohovat, což už je ale úplně jiné téma).

Pokračování