Hlavní navigace

Jak v iOS 7 používat zámek aktivace

19. 10. 2013

Sdílet

 Autor: Techhive.com
Máte-li telefon nebo tablet od Applu s iOS 7, pak by vám prvek zvaný zámek aktivace mohl ušetřit dost nervů.

Když promažete svůj ztracený telefon prostřednictvím aplikace Hledat iPhone, pak iOS 7 nejenže z telefonu smaže vaše data, ale zároveň také bude vyžadovat od zloděje – nebo kohokoliv jiného, kdo váš telefon najde – aby pro odemčení telefonu zadal vaše Apple ID a heslo. Díky tomu je váš ztracený a vymazaný iPhone pro ostatní zcela nepoužitelný.

Nastavení zámku aktivace je poměrně jednoduché. Jestliže jste svůj iPhone přiřadili k účtu na iCloudu, pak jste v klidu. Pro klid duše ale klepněte na Nastavení > iCloud. Dále posunujte obrazovku dolů, dokud nenajdete aplikaci Hledat iPhone.Zde se dozvíte, jestli máte zámek aktivace zapnutý. Zjistíte to jednoduše – posuvník musí být na pozici Zapnuto (napravo a zelený).

Ztracený telefon

skoleni

Pro uzamčení nebo promazání svého telefonu nebo tabletu běžte z počítače na web iCloud.com a přihlaste se pomocí vašeho Apple ID a hesla. Jakmile jste přihlášeni, zvolte Hledat iPhone, potom si vyberte Devices (zařízení) a vyberte si zde vaše ztracené nebo ukradené zařízení. Aplikace Hledat iPhone vaše zařízení najde a na mapě vám ukáže jeho pozici. Další možností je přehrání zvuku na iPhonu (kdyby se telefon náhodou válel mezi polštáři doma na sedačce), změna režimu telefonu na „ztracený“ (tady můžete telefon ochránit PINem a na obrazovku napsat vzkaz), a nakonec kompletní promazání dat na vašem telefonu, což spustí režim zámku aktivace.

Zdroj: IDG News Service

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).