Hlavní navigace

Jak tisknout z Androidu

5. 3. 2013

Sdílet

 Autor: Techhive.com
Člověk si většinou nespojuje tisk s telefony či tablety, a to hlavně proto, že vlastníte-li přenosné zařízení, ne(s)potřebujete tolik papíru. Čas od času však tisknout potřebujete.

Můžete tisknout přímo z Androidu s využitím té správné Wi-Fi nebo Bluetooth tiskárny. Nicméně pro většinu domácností by to znamenalo výdaje navíc – bezdrátové tiskárny stále nejsou příliš rozšířené. Poradíme vám tedy, jak využít jakoukoliv tiskárnu, kterou už máte doma. Vašimi jedinými náklady budou papír a inkoust, respektive toner.

Pouze jedno upozornění: tisková úloha musí projít počítačem, který má danou tiskárnu již nainstalovanou. Pokud váš počítač není zapnutý ve chvíli, kdy svůj telefon či tablet přimějete k tisku dokumentu nebo fotky, nic se nevytiskne do doby, než zase zapnete počítač.

Celý trik leží v bezplatné technologii Googlu Cloud Print. Ta vyžaduje, abyste na svém počítači měli nainstalovaný prohlížeč Chrome a také to, abyste měli účet na Google (stejný, jako používáte pro Gmail nebo Google Docs). Na tento účet se přihlaste jak na počítači, tak na telefonu.

Pro nastavení na počítači spusťte Chrome, klikntěte na ikonu menu v pravém horním rohu (skládá se ze tří horizontálních čar) a zvolte Nastavení. Ve spodní části stránky, která se objeví, klikněte na Zobrazit rozšířená nastavení. Zde najeďte na Google Cloud Print, což je možnost nastavení nacházející se opět téměř dole.

tiskárna Android

Možnosti, které nyní uvidíte, závisejí na vašich dalších nastaveních. S největší pravděpodobností se tu nachází tlačítko Přidat tiskárny nebo Spravovat tisková nastavení. První možnost přidá do seznamu nainstalované tiskárny. Druhá vám potom umožní podívat se na tiskárny, které jste s Chromem již propojili.

Příprava telefonu nebo tabletu spočívá v tom, že stáhnete a nainstalujete aplikaci podporující Cloud Print. Několik takových naleznete zde.

My jsme zkusili hned tu první, Cloud Print od Paula Fernandese, a nemáme vůči ní námitek. Je bezplatná a na telefonu se ihned zpárovala s naším Google účtem. (Stránka na Googlu označuje tuto aplikaci jako beta verzi, ale ani Fernandesova stránka, ani samotná aplikace nic takového neuvádí.)

Po jednoduchém nastavení se Cloud Print zobrazí jako možnost, kdykoliv klepnete na souboru nebo fotografii na možnost Sdílet. Zvolte tedy Cloud Print a potom Pro tisk klikněte zde (nejspíše to bude v angličtině – Click here to print).

MIF21

Pokud je váš počítač zapnutý, bude tisknout. Pokud ne, tisk proběhne později.

Zdroj: Techhive.com