Hlavní navigace

Jak snadno uložit videa z Facebooku

28. 11. 2016

Sdílet

 Autor: pcworld.com
Možná se budete divit, jak je to jednoduché! Stačí do adresy URL s videem přidat jedno jediné písmenko.

Facebook oficiálně neposkytuje ty odkazy k videím, přes které by bylo možné videa uložit do počítače. Existuje však oklika, která vám přesto umožní video z Facebooku uložit. Vtip je v tom, že musíte internetový prohlížeč přesvědčit, že Facebook prohlížíte na svém smartphonu.

 

Martin chce uložit video, které našel na Facebooku. Pokud právě pracuje na stolním počítači nebo na notebooku, pak má štěstí, protože je to docela jednoduché.

Čas od času slyšíme stížnosti stále na to samé: „Proč když si prohlížím video na Facebooku na svém počítači, tak nemám k dispozici žádný odkaz, který by mi dovolil toto video uložit?“ Ano, je to tak, skutečně žádný takový odkaz tam není. Nicméně pokud svůj internetový prohlížeč přesvědčíte, aby si myslel, že si prohlížíte Facebook na svém smartphonu, situace se rázem změní. Postupujte následovně:

Klepněte pravým tlačítkem myši na jakékoliv video, které není na YouTube a z místní nabídky vyberte položku Show video URL.

Klepněte pravým tlačítkem myši na video a z místní nabídky vyberte příkaz Show video URL

Tuto adresu URL si zkopírujte do schránky a následně ji vložte do panelu Adresa vašeho internetového prohlížeče. Stiskem klávesy Enter pak tuto stránku otevřete.

Nyní z adresy URL umístěné na panelu Adresa vašeho internetového prohlížeče smažte řetězec www.

Stačí odstranit řetězec www

Odstraněný řetězec www nyní nahraďte jej znakem m – odkaz bude vypadat podobně jako na následujícím obrázku.

Nahraďte řetězec www znakem m, aby se zobrazila mobilní verze webu

Stiskem klávesy Enter zobrazte mobilní verzi videa a na videu stiskněte tlačítko pro přehrávání. Video se musí začít přehrávat – jinak nemá smysl pokračovat.

Klepněte pravým tlačítkem na video a z místní nabídky vyberte položku Uložit video jako.

Tip do článku  - cybersecurity

A vida – nyní už si můžete video uložit

Uložte si video do počítače a po uložení si jej můžete spustit ve svém oblíbeném přehrávači určeném pro přehrávání souborů ve formátu MP4.