Hlavní navigace

Jak si zdarma zálohovat počítač - 2.díl

21. 2. 2014

Sdílet

 Autor: (c) valentint - Fotolia.com
Tak schválně – kolikrát už jste si dali závazek, že si konečně zálohujete obsah svého počítače? A že jste tak ještě neučinili? Tak směle do toho. A nebojte se – nebude vás to stát ani korunu!

Zálohujete? A zálohujete pravidelně? Pokud se vymlouváte na to, že nemáte čas ani peníze, pak se vás v tomto článku pokusíme přesvědčit, že alespoň na peníze se určitě vymlouvat nemůžete. Představíme vám totiž řešení, které vás nebude stát ani korunu. Slibujeme si od toho zejména jeden hlavní cíl - chceme vás přesvědčit, abyste si konečně zálohovali obsah svého počítače Myslíte, že se nám to podaří?

 

 Předchozí díl

 

Vytváření obrazů operačního systému Windows pomocí nástroje Zálohování a obnovení

 Nástroj pro vytvoření bitových kopií operačního systému Windows, který je v tomto operačním systému integrovaný, vytváří zálohu všech dat na vašem disku, a to včetně operačního systému Windows a včetně vašich nastavení, programů či souborů. Jedná se o nástroj, který se svou úrovní blíží některým profesionálním řešením. Pravdou je, že tu a tam má problémy s obnovením obrazů operačního systému z jednoho počítače na jiný, nicméně pro správu jednoho počítače je více než přijatelný.

 

Pro obnovení stavu operačního systému z obrazů vytvořených pomocí nástroje integrovaného ve Windows je potřeba použít disk pro opravu systému. Jeho vytvoření vám zabere jen několik sekund.

 

Chcete-li tento nástroj pro vytváření bitových kopií použít, musíte si nejprve vytvořit disk pro opravu systému. Jedná se o malý spouštěcí disk, který spouští nástroj pro obnovení systému Windows, který je nezávislý na operačním systému. Napište do nabídky Start Windows 7 výraz obnovení, poté klepněte ve výsledcích vyhledávání na odkaz Zálohování a obnovení. V okně, které se objeví, klepněte na odkaz, kterým vytvoříte disk pro obnovu systému. Řiďte se podle pokynů průvodce na obrazovce a záhy zjistíte, že vytvoření disku pro obnovu systému zabere jen několik sekund.

Po vytvoření disku pro obnovu systému zkuste z tohoto disku spustit počítač. Pokud disk funguje bez problémů, můžete přistoupit k vytvoření obrazu systému. Restartujte Windows a znovu otevřete výše uvedeným způsobem okno Zálohování a obnovení. Zde klepněte na na Ovládací panely > Systém a zabezpečení > Zálohování a obnovení > Vytvořit bitovou kopii systému. Uživatelé operačního systému Windows 8 mohou použít funkci Historie souborů, která ve svém okně nabízí vlevo dole odkaz Záloha bitové kopie systému.

Tip do clanku - webcast avast

 

Pokračování