Hlavní navigace

Jak rychle uvolnit místo na smartphonu s Androidem? - 1.díl

19. 9. 2018

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Zbavte se jednou provždy a jedním klepnutím uložených souborů aplikací, vyčistěte si složku se staženými soubory, smažte nepotřebné mapy offline, zbavte se stažené hudby a veškerého dalšího zbytečného balastu.

Jen málo věcí je v životě tak frustrujících jako skutečnost, že vaše mobilní zařízení najednou odmítá nainstalovat aktualizace aplikací kvůli nedostatku místa. Na rozdíl od jiných životních situací se však jedná o problém, který se naštěstí dá snadno vyřešit. Stovky megabajtů či dokonce gigabajty místa se dají poměrně rychle uvolnit smazáním nepotřebných stažených souborů, vyhozením nepotřebných dokumentů a map offline, vyčištěním vyrovnávací paměti cache a odstraněním nepotřebných souborů hudby a videa. A pokud by vám námi představené tipy nepomohly, pak jako poslední řešení zvažte, zda by nebylo načase pořídit si nějaký nový telefon s operačním systémem Android.

1. Smazání nepotřebných dat aplikací uložených ve vyrovnávací paměti cache

Když se pozorně podíváte do okna s nastavením úložiště aplikací a zde postupně klepnete na každou aplikaci, zjistíte, že každá aplikace má svoji vlastní skrýš, kam ukládá data představující vyrovnávací paměť cache – někdy se jedná o několik kilobajtů, nicméně existují aplikace, které si takto ukládají stovky megabajtů nebo i více.

Data představující vyrovnávací paměť cache mohou celkem pro všechny aplikace nainstalované v operačním systému Android obsadit klidně více než gigabajt místa.

Data představující vyrovnávací paměť cache jsou však ve své podstatě nepotřebnými soubory, které lze bez obav smazat a uvolnit si tak místo v úložišti smartphonu. Tyto soubory odstraníte klepnutím na tlačítko Vymazat mezipaměť.

Pokud si myslíte, že budete muset postupně procházet každou aplikaci a pro každou jednotlivě mazat mezipaměť, pak se obáváte zbytečně, protože existuje poměrně jednoduchá možnost, jak smazat mezipaměť všech aplikací najednou. Jednoduše klepněte na aplikaci Nastavení > Úložiště > Mezipaměť. V okně, které se vzápětí zobrazí, pak své rozhodnutí potvrďte stiskem tlačítka OK.

MIF21

 

Pokračování