Hlavní navigace

Jak rozmrazit zamrzlý telefon - 1. díl

16. 11. 2013

Sdílet

 Autor: (c) bloomua - Fotolia.com
Možná o svém smartphonu nepřemýšlíte jako o počítači. Chytré telefony ale počítači jsou, stejně jako notebooky a stolní PC. A stejně jako ony mají i své typické počítačové problémy – sekají se a zamrzávají.

Často na první pohled nevíme, jak takové problémy řešit, byť ve skutečnosti jsou řešení poměrně prostá. Takže příště, až váš telefon s iOS nebo Androidem zamrzne nebo se sekne, zkuste následující tipy.

Co dělat se zaseklým iPhonem

Nuceně vypněte zamrzlou aplikaci: Jestliže vaše problémy způsobuje jedna konkrétní aplikace, zkuste ji násilně zavřít. K tomuto účelu stačí iOS 7 dvakrát zmáčknout tlačítko Home a na displeji se objeví přepínač aplikací, který Apple nazývá Panel multitaskingu (multitask bar). Následně přepínejte doprava nebo doleva mezi zapnutými aplikacemi, než narazíte na tu, která je zamrzlá. V dalším kroku švihněte nad náhledem dané aplikace prstem směrem nahoru, což by mělo aplikaci odstranit z obrazovky. Jestliže používáte iOS 6, stiskněte tlačítko Home, čímž se dostanete na domácí obrazovku, a poté na stejné tlačítko opět poklepejte, tentokrát dvakrát, čímž vyvoláte přepínač aplikací. Následně přidržte prst nad ikonou některé z aplikací, a to až do té doby, než se ikony začnou kývat. Poté klepněte na červené tlačítko minus u aplikace, kterou chcete zavřít.

App Switcher

Telefon restartujte: Jestliže se váš iPhone chová celkově nějak divně, nebo pokud vám nejde otevřít přepínač aplikací, kterým byste zrušili zamrzlou aplikaci, zkuste telefon restartovat. Stiskněte tlačítko Sleep, které je fyzicky umístěno nahoře na telefonu, a držte ho dole až do té doby, než se objeví „Power Slider“. Přejeďte po tomto posuvníku prstem zleva doprava, a váš telefon se vypne. Pro opětovné zapnutí telefonu opět na několik sekund stiskněte tlačítko Sleep, dokud na svém displeji neuvidíte logo Apple. Asi za minutu se váš telefon nabootuje a můžete jej začít znovu používat.

iPhone vypnutí

skoleni

Proveďte vynucený restart telefonu: Jestliže váš telefon nereaguje na poklepání ani tisknutí tlačítka, budete jej muset nuceně restartovat. To provedete tak, že po dobu několika sekund podržíte současně tlačítko Sleep a tlačítko Home, načež se objeví logo Apple a váš telefon se restartuje. Po několika minutách se opět obnoví uzamykací obrazovka a telefon bude fungovat jako obvykle.

Pokračování