Hlavní navigace

Jak prolomit (téměř) každé heslo - 1. díl

8. 6. 2010

Sdílet

Všechny utility v tomto článku dokáží prolomit hesla – ať se jedná o přístup k zašifrovaným dokumentům Office, souborům PDF nebo třeba o hesla pro přihlášení k různým internetovým službám.

Nástroje pro prolamování hesel můžete používat jen tehdy, pokud prolamujete heslo, které jste sami nastavili. Jinak se vystavujete riziku trestního postihu. Zároveň nedoporučujeme stahovat žádné nástroje pro prolamování hesel z pochybných internetových stránek. Sem totiž umisťují své často pochybné aplikace různí programátoři s ne zcela čistými úmysly, a často mohou být součástí těchto utilit různé trojské koně nebo červi. Na jednotlivé programy z výše uvedených důvodů neuvádíme odkazy, šikovní uživatelé si je však jistě najdou sami.


Allrounder: Passware Kit Enterprise

Prolamování hesel a rozšifrování dokumentů – přesně to jsou operace, na něž je tento placený program přímo zaměřen. Obsahuje 25 modulů, přičemž každý z nich je určen pro určitý formát souborů, aplikaci nebo balíček aplikací. Pomocí tohoto programu prolomíte hesla dokumentů Office, stejně jako hesla souborů ve formátu PDF či archivů RAR vytvořených v programu Winrar.

Passware Kit Enterprise

GPU-Power: Distributed Password Recovery

Složitá hesla obvykle odolávají útokům typu Brute Force velmi dlouho. Nástroj Distributed Password Recovery používá zvláštní trik, kterým tuto dobu významně zkracuje – používá totiž pro prolomení hesla i výpočetní výkon grafické karty. Program nyní dokáže při prolamování hesla využít pouze GPU grafických karet Nvidia Geforce 8 nebo 9. Program ovšem dokáže všechny potřebné operace rozdělit i do počítačů v počítačové síti. Program Distributed Password Recovery lze použít kromě sítí WLAN i pro Word, Excel, PDF či pro přihlášení do Windows. Zkušební verze je dostupná zdarma.

Distributed Password Recovery

Messenger: IM Password Recovery

Pokud jste zapomněli heslo pro přihlášení do ICQ, ovšem máte je uložené na pevném disku, pomůže vám právě tento program. Kromě ICQ podporuje i AOL a Yahoo Messenger, Trillian a další.

IM Password Recovery

 

Office: Accent Office Password Recovery

Program Accent Office Password Recovery dokáže odhalit hesla v dokumentech MS Office, v případě potřeby využívá slovníkový útok nebo útok typu Brute Force.

Accent Office Password Recovery


Office: Advanced Office Password Breaker

Odstraňuje, nahrazuje, popřípadě nastavuje hesla v dokumentech Office. Utilita funguje ve všech verzích MS Office od verze 2.0 do verze 2007.

Advanced Office Password Breaker

 

Outlook: Pst Password

Utilita Pst Password se specializuje na Outlook 97, 2000, XP, 2003 a 2007. Tento freewarový program automaticky zjistí, kde se nachází soubor PST Outlooku, popřípadě můžete jeho umístění zadat sami. Vzhledem k tomu, že je šifrování v těchto verzích Outlooku velmi slabé, netrvá rozšifrování tohoto souboru nijak dlouho.

Pst Password

PDF: PDF Unlocker

U souborů ve formátu PDF se dá nejen nastavit heslo, ale i řada dalších omezení. Tak například se po otevření souboru může uživateli například odmítnout jeho vytištění nebo kopírování obsahu souboru přes příkaz Kopírovat/Vložit. Pomocí tohoto programu můžete všechna tato omezení včetně ochrany heslem zrušit.

PDF Unlocker

 

webcast

Registr: Protected Storage Passview

Freewarový program Protected Storage Passview dokáže prolomit slabě zašifrovaná uživatelská jména a hesla uložená v registru Windows a uložit je v podobě textového souboru s dešifrovaným obsahem. Mezi programy, jež ukládají do registru přihlašovací údaje, patří i Internet Explorer (potažmo tedy i internetové stránky) a Outlook (přístup k e-mailovým účtům).

Protected Storage Passview

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).