Hlavní navigace

Jak přesunout data z Outlooku do nového počítače - 2.díl

4. 10. 2014

Sdílet

 Autor: © olly - Fotolia.com
Pořídili jste si nový počítač a teď řešíte problém, jak do něj ze starého počítače přesunout veškerou elektronickou poštu v programu Outlook? Řešení vašeho problému s přesunem elektronické korespondence najdete v tomto dvoudílném seriálu.

Pokud znáte a používáte program Migrace profilu, který je standardní součástí Windows, neměl by pro vás být přesun souborů ze starého počítače do nového ničím neznámým, i když bychom nedali nic za to, že funguje vždy a všude. My osobně jsme nástroj Migrace profilu přestali používat už před lety, protože jsme postupně došli k závěru, že je pro nás lepší, když přesuneme jednotlivé soubory z jednoho počítače do druhého přes síť. Při přesouvání souborů však mohou nastat potíže s programem Outlook. Jak se s nimi co nejlépe vypořádat?

 

Předchozí díl

 

Import dat z Outlooku

Po instalaci Outlooku do nového počítače v něm máte nový, čistý a prázdný soubor PST. Nyní musíte importovat data ze starého souboru do nového.

To znamená, že musíte do nového počítače přenést soubor PST ze starého počítače. Můžete jej do nového počítače rovnou přesunout, můžete jej nakopírovat na vyměnitelný disk USB, nebo můžete složku obsahující tento soubor jednoduše sdílet v síti.

Jakmile je soubor k dispozici, spusťte na novém počítači Outlook. Pokud se jedná o první spuštění na tomto počítači, projděte jednotlivými kroky průvodce.

Po spuštění klepněte v programu Outlook na záložku Soubor a následně vyberte položku Otevřít a exportovat > Import nebo export. Objeví se průvodce importem a exportem, v němž vyberte položku Importovat z jiného programu či souboru a následně položku Datový soubor aplikace Outlook (PST).

 

Import do Outlooku

V dalším okně průvodce klepněte na tlačítko Procházet, které se nachází vedle pole názvem Importovat soubor. Vyberte soubor PST ze starého počítače. Dalších možností si nevšímejte.

Import souboru

V dalším okně budete dotázáni, co chcete importovat. Pokud chcete importovat vše, což bude pravda v naprosté většině případů, jednoduše ponechte výchozí nastavení.

Import do Outlooku - dokončení

IT_PR_2023

Po stisku tlačítka Dokončit okno průvodce zmizí a spustí se import. Pokud neuvidíte žádné známky probíhajícího importu, několik sekund počkejte, určitě každou chvíli začne.

 

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).