Hlavní navigace

Jak omezit množství dat při tetheringu - 4.díl

8. 3. 2015

Sdílet

 Autor: (c) nicos - Fotolia.com
Připojení k internetu přes mobil má přes své neoddiskutovatelné výhody bohužel tu nevýhodu, že je zpravidla účtováno podle množství přenesených dat. Nastavte si svůj počítač tak, aby vám váš datový limit vydržel co možná nejdéle!

Připojení k internetu přes mobil je dostupné kdykoliv a je k dispozici všude, kde je dostatečně silný signál vašeho mobilního operátora. Mezi největší jeho nevýhody patří mimo jiné i to, že se platí na základě množství přenesených dat. Vzhledem k tomu, jak jsou dnešní aplikace hladové po datech, se snadno může stát, že se vám váš datový limit vyčerpá dříve, než se nadějete. Následující tipy vám pomohou efektivně využívat internetová připojení účtovaná podle množství přenášených dat.

 

Předcházející díl

Zakažte používání cloudu

Nakonec je třeba ještě zakázat činnost všech cloudových služeb, které možná používáte, jako je třeba Dropbox či Google Drive.

Dropbox dokáže v případě potřeby pozastavit synchronizaci

V případě služby Dropbox klepněte na ikonku aplikace, která se nachází v pravém dolním rohu Hlavního panelu. Pokud ji tam nevidíte, musíte klepnout na ikonku šipky nahoru a pak ji již uvidíte, a to v malém vyskakovacím oknu, které se po klepnutí objeví.

Po klepnutí na ikonku Dropboxu se zobrazí malé vyskakovací okno. klepněte v pravém horním rohu tohoto okna na ikonku nastavení a zde vyberte položku Pause syncing.

cloud21

V případě služby Google Drive je znovu nejprve třeba najít příslušnou ikonku, a to klepnutím na ikonku v podobě šipky nahoru. Tato ikonka se nachází v Hlavním panelu vpravo dole. Zde klepněte na ikonku Google Drive pravým tlačítkem myši a místní nabídky následně vyberte příkaz Pause. Stejným způsobem je možné pozastavit synchronizaci i v případě služby OneDrive, i když v jejím případě by měla být její synchronizace pozastavena, a to díky nastavením, která jsme provedli výše v aplikaci Nastavení. Uživatelé BitTorrent Sync mohou rovněž pozastavit synchronizaci, a to opět klepnutím pravým tlačítkem myši na ikonku a výběrem položky Pause BitTorrent Sync.

Mějte vždy na paměti, že používáte tethering

Ať je vaše surfování na data náročné na množství dat či nikoliv, vězte, že námi představené tři tipy vám v každém případě ušetří nezanedbatelnou část všeho datového limitu, a to zejména právě tehdy, kdy se počítá doslova každý přenesený megabajt. Určitě bude vhodné vyhnout se streamingu hudby či videa, popřípadě stahování velkých souborů – jinak by váš datový limit byl za chvíli pryč. jen nezapomeňte v okamžiku, kdy budete používat klasické připojení k internetu, opět zapnout synchronizaci a automatické stahování obrázků v internetovém prohlížeči Chrome.