Hlavní navigace

Jak obstál Google Nexus 7 při prvním seznámení?

28. 6. 2012

Sdílet

 Autor: IDG News Service
Upusťme alespoň prozatím od papírových specifikací, předpokladů a prognóz o tom, jak Nexus 7 zamává nebo nezamává s trhem tabletů, a podívejme se, jaké plusy a mínusy odhalili naši američtí kolegové při prvním seznámení se s tabletem, který je k vyzkoušení na právě probíhající konferenci Google I/O.

Již na první pohled je zřejmé, že Google ve spolupráci se společností Asus, která tablet vyrábí, udělal celou řadu věcí opravdu dobře. Bez kompromisů to však při zachování přátelské cenové hladiny, která v případě modelu s 8GB interní pamětí dosahuje výše 199 dolarů a u modelu s 16GB pamětí 249 dolarů, prostě nejde.

Čím Nexus 7 zaujme?

V porovnání se současným standardem 7“ tabletů, jejichž displej dosahuje rozlišení 1024 x 600 pixelů, představuje IPS displej Nexusu 7 s  rozlišením 1280 x 800 obrazových bodů citelný rozdíl a jednoznačné plus pro Google.

S ohledem na malou velikost, nízkou hmotnost 340 gramů a pogumovanou úpravu zadní strany jej snadno udržíte v jedné ruce, což oceníte například při čtení nejrůznějších elektronických periodik, kterým Google při představení Nexusu 7 doslova otevřel dveře do Google Play.

Užitečné a povedené se zdají být také nové widgety pro čtení magazínů nebo poslech hudby, stejně jako nový launcher. S radostí jsme přivítali také Chrome jako výchozí internetový prohlížeč.

Tegra 3 od Nvidie, jeden z nejvýkonnějších mobilních čipů dneška, ve spojení s novým Androidem 4.1 Jelly Bean se stará o živý a energický chod celého zařízení, i přesto jsme však při procházení médií na drobná zaváhání narazili.

UI21


Pokračování článku, které vám prozradí, v čem nový Google Nexus 7 dozajista pokulhává, naleznete na sesterském magazínu CIO Business World.

Čtěte dále: První zkušenosti s Google Nexus 7


Zdroj: IDG News Service