Hlavní navigace

Jak na mobilní tisk - 2. díl

28. 10. 2013

Sdílet

 Autor: pcworld.com
Jaké jsou ještě další nativní aplikace, které výrobci nabízejí pro své tiskárny, respektive jejich ovládání prostřednictvím mobilních zařízení?

Předchozí díl

Dell Mobile Print: Tato jednoduchá aplikace spolupracuje pouze se zařízeními s Androidem a umožňuje vám přímý tisk většiny dokumentů, jste-li připojeni k vaší místní síti. Dell nabízí seznam podporovaných tiskáren, přičemž většinou se jedná o jeho barevné a černobílé lasery, nicméně v seznamu jsou i dva inkoustové modely (Dell letos přestal inkoustové tiskárny pod svou značkou vyrábět.)

Epson Connect: Epson má k dispozici velký výběr aplikací, které umožňují tisk z mnoha různých zařízení. Pro mobilní zařízení existují v portfoliu společnosti dvě klíčové aplikace. První z nich je Epson Email Print, který vám umožní přeposílat dokumenty na speciální e-mailovou adresu, čímž se spustí tisk doma nebo v kanceláři (máte-li zapnutou tiskárnu). Tato funkce funguje vzdáleně i lokálně a z prakticky jakéhokoliv zařízení, z nějž můžete posílat e-maily. Další speciální systém, Epson iPrint, vám poskytuje větší flexibilitu v tom, co můžete tisknout – fotografie, dokumenty nebo webové stránky – ale vyžaduje zvláštní aplikaci na vašem zařízení s iOS nebo Androidem. Již rutinně pak bude znít zmínka o tom, že Epson iPrint dokáže také skenovat přímo na váš telefon. Podpora se liší podle aplikace a operačního systému, avšak obecně jsou nejvíce zastoupeny řady Artisan, Expression, Stylus a WorkForce (poslední jmenovaná zejména).

HP ePrint: HP ePrint vám umožňuje tisknout prostřednictvím zařízení s iOS, Androidem a BlackBerry. Funguje buďto pomocí bezdrátového lokálního připojení nebo pomocí e-mailu (který pro kompatibilní tiskárny nastavíte skrze HP ePrintCenter). Existuje dokonce i HP ePrint Home & Biz pro zařízení se Symbianem. Zmíněné aplikace jsou podporovány širokou škálou tiskáren napříč produktovými řadami tiskáren společnosti HP.

Aplikace pro mobilní tisk Kodak: Společnost Kodak s tiskárnami skončila, nicméně inkoust do nich se prodává dál. Výrobce navíc předpokládá, že s koncem jeho tiskové divize nevyhodí zákazníci všechny tiskárny od něj do elektroodpadu a nepoletí hned ke konkurenci. Proto stále nabízí pár specializovaných aplikací pro mobilní tisk. K těm nejzásadnějším patří Kodak Pic Flick (tiskne fotografie ze zařízení s iOS, Androidem, BlackBerry nebo Windows Phone), Kodak Pic Flix HD (poskytuje vyšší flexibilitu pro fotografie; je určen pro tablety s Androidem a iPad), a konečně Kodak Document Print (umožňuje tisk místních souborů, webových stránek a informací uložených na Google Docs, v Dropboxu nebo v Evernote; je omezen na iOS a Android). Několik dalších aplikací je určených pro tisk v kioscích.

Lexmark Mobile Printing: Podporuje iOS a Andorid, ale tiskne jen PDF a obrázkové dokumenty. Tato jednoduchá aplikace je určena především pro laserové tiskárny Lexmark, je však podporováno i pár inkoustových modelů (Lexmark s tiskárnami skončil před více než rokem). Šikovnou funkcí u tiskáren Lexmark s integrovaným dotykovým displejem je, že na tomto displeji dokážou zobrazit QR kód. Tento kód můžete naskenovat prostřednictvím aplikace Lexmark Mobile Printing, čímž tiskárnu přidáte do svého telefonu.

MIF21

Samsung Mobile Print: Používejte zařízení s iOS, Androidem nebo Windows Phone pro tisk webových stránek, PDF či dokumentů Office. Nebo skenujte přímo do vašeho zařízení. (Poznámka: Verze Mobile Printu pro Windows Phone může být používána pouze s mobilními zařízeními od Samsungu.) Výsledky skenování pak mohou být přímo nahrány do cloudových služeb typu Dropboxu. Aplikace spolupracuje s většinou tiskáren Samsung s integrovaným ethernet portem nebo Wi-Fi, zejména s řadami CLP, CLX, ML a SCX.

Pokračování