Hlavní navigace

Jak na mobilní tisk - 1. díl

24. 10. 2013

Sdílet

 Autor: Techhive.com
Možná si myslíte, že v době smartphonů a tabletů už bude tisk přežitek. Nicméně některé dokumenty je prostě jednodušší číst na papíru než na malém displeji.

A pokud máte byť i menší firmu, pak určitě znáte trend BYOD (přines si své vlastní zařízení), v rámci něhož přicházejí zaměstnanci a klienti se svými mobilními zařízeními a chtějí tisknout.

Výrobci tiskáren to samozřejmě kvitují a svou snahu udržet si své dosavadní a přilákat nové zákazníky demonstrují i tím, že vytvářejí aplikace, které jsou určeny k tomu, aby obsah displeje dostaly na papír. V tom je však docela problém, protože účelem mobilních zařízení rozhodně nebyl tisk, účelem tiskáren pak nebylo komunikovat s čímkoliv jiným než s PC nebo Macem. Zařízení a tiskárny možná budou muset být na stejné bezdrátové síti, případně vaše tiskárna bude potřebovat přístup k internetu. Některé ze specializovaných tiskových aplikací dokážou odeslat tiskovou úlohu do tiskárny prostřednictvím e-mailu, přičemž v takovém případě se můžete klidně nacházet na opačném konci světa než samotná tiskárna. Přestože aplikace nabízejí určitou schopnost nastavení tiskových úloh – jako je počet výtisků, velikost nebo typ papíru – nemusejí výsledky vypadat tak, jak byste očekávali. Neboť aplikace prostě nedokážou na papír přenést všechny fonty nebo formátování. Není překvapením, že nejvíce možností v oblasti tiskových aplikací nabízejí zařízení s iOS a Androidem, jsou však dostupná i na platformě a výrobci nezávislá řešení, jako je Google Cloud Print.

Existuje na to tisková aplikace!

Jestliže vám výše uvedené zní dost komplikovaně, máte pravdu. Nemáte-li dost štěstí na to, abyste měli ve firmě IT oddělení, které by dokázalo implementovat celopodnikové řešení, využijte našeho průvodce, který vám pomůže vytřídit často matoucí možnosti dostupné pro jednotlivce a malé firmy. Tiskárna, kterou již doma nebo v kanceláři vlastníte, by mohla mít k dispozici aplikaci, již s ní lze používat. Jestliže se chystáte koupit novou tiskárnu, pak se ujistěte, že má k dispozici aplikaci, jež je kompatibilní s vaším zařízením.

Brother iPrint&Scan: Společnost Brother vám umožňuje tisknout na vybrané modely skrze zařízení s iOS, Androidem a Windows Phone. Podporované je také přímé skenování na váš telefon. Tisk je obecně limitován 10 MB či 50 stránkami, a jsou tu i další zvláštní omezení (například Windows Phone nedokáže tisknout webové stránky). Aplikacemi pro různé platformy je podporována široká škála tiskáren společnosti řady MFCm DCP a HL, s mírně lepší podporou pro zařízení s iOS.

Canon Easy-PhotoPrint: Tato aplikace je dostupná pro iOS, Android a Windows RT, avšak je dost omezená, jak její název napovídá, na tisk fotografií (a je specificky optimalizovaná k tomuto účelu). Nicméně jejím prostřednictvím mohou být tištěny i PDF soubory, a dokumenty mohou být skenovány přímo na zařízení s iOS nebo Androidem. Podporována je většina tiskáren řady PIXMA.

MIF21

Canon Pixma Printing Solutions: Společnost Canon nedávno představila také tuto aplikaci, určenou pro iOS a Android. Ta aktuálně spolupracuje jen se třemi novými tiskárnami výrobce (Pixma MG5550, Pixma MG6450 a Pixma MG7150), nicméně podle Canonu budou kompatibilní i další nové produkty. Aplikace umožńuje uživatelům tisknout dokumenty a fotografie z konkrétních cloudových služeb. Canon začal s šesti velkými poskytovateli, mezi něž patří i Dropbox, Evernote, F aceboko a Twitter, podle firmy však budou další postupně přibývat. Aplikace také umožňuje skenování dokumentů (z výše uvedených tiskáren) a jejich odesílání na mobilní zařízení.

Pokračování