Hlavní navigace

Jak na hezčí a efektivnější nové záložky v Google Chrome - 3.díl

21. 11. 2014

Sdílet

Také vás nudí to prázdné a nicneříkající okno vždy, když v internetovém prohlížeči Google Chrome otevřete novou záložku? Podívejte se, jak si můžete obsah tohoto okna ozvláštnit, třeba nějakým hezkým obrázkem nebo zobrazením užitečných informací.

Pokud vám nová záložka v internetovém prohlížeči Google Chrome vždy připadala nudná a strohá bez špetky originality, pak vám právě nyní nabízíme možnost, jak to změnit. Představíme vám tři rozšíření pro Google Chrome, které vám nejen zatraktivní prostředí tohoto internetového prohlížeče, ale pokud budete chtít, současně vám dokážou zefektivnit i práci v prostředí Google Chrome.

 

Předchozí díl

Pinterest Tab

Rozšíření Pinterest Tab pro internetový prohlížeč Google Chrome

Posledním rozšířením pro zkrášlení internetového prohlížeče Google Chrome je rozšíření Pinterest Tab, které pochází se sociální sítě Pinterest, která se orientuje na obrázky (nemusíte mít u této sociální sítě vytvořen žádný účet). Podobně jako u ostatních rozšíření vám i tento poskytne velký a hezký obrázek na pozadí (tentokrát přímo ze sítě Pinterest).

Při prvním spuštění tohoto rozšíření budete požádáni o to, abyste si vybrali téma, z jakého chcete obrázky zobrazovat – například téma móda, sport, cestování, jídlo či architektura. Pokud si žádné téma nevyberete, budou se vám zobrazovat snímky z běžné (standardní) galerie.

Rozšíření od služby Pinterest však toho oproti předchozím dvěma rozšířením nabízí daleko více. V levém spodním rohu se zobrazují data z Kalendáře Google. V levém horním rohu se pak nachází odkaz pro přímý přechod na stránky služby Pinterest.

V pravém dolním rohu najdete údaje o snímku, který si právě v záložce prohlížíte. A konečně vpravo nahoře máte možnost zapnout či vypnout zobrazení panelu se záložkami, najdete zde tlačítko pro změnu obrázku a tlačítko se symbolem operátoru plus, kterým je možné změnit typ snímků, které se mají v nové záložce zobrazovat.

cloud21

Toto rozšíření rovněž přidá do vašeho internetového prohlížeče tlačítko "Pin It", které ocení zejména ti, kteří aktivně využívají službu Pinterest.

Instalace rozšíření do internetového prohlížeče je bezpochyby nejjednodušší možností, jak můžete vylepšit svůj internetový prohlížeč. Rozšíření, která jsme vám představili výše, vám umožní rozhodnout se, do jaké míry má být váš internetový prohlížeč přitažlivý pro uživatele a do jaké míry má zvyšovat efektivitu práce, a to vždy, když uživatel otevře novou záložku prohlížeče.