Hlavní navigace

Jak mít pod kontrolou své připojení k internetu - 2.díl

24. 8. 2016

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Připojení k internetu je pro většinu z nás samozřejmost. Platíme za něj a chceme, aby fungovalo. Přesto tu a tam řešíme nějaký ten problém - jednou je příliš pomalé, jindy nestabilní, někdy nefunguje vůbec. Přečtěte si, jak jej ovládnout a jak z něj dostat maximum.

Předcházející díl

 

Musíte u svého připojení řešit umělé omezování pomocí Fair User Policy (FUP)? Zlobíte se kvůli stávajícímu připojení často? Přečtěte si, jak ve své síti odhalit ty po datech nejhladovější aplikace a jak se ujistit, že vám váš poskytovatel připojení k internetu skutečně poskytuje to, za co mu platíte.

Ujistěte se, že dostáváte to, za co si platíte

Vaše domácí síť je s největší pravděpodobností daleko rychlejší než vaše připojení k internetu, nicméně je to právě internetové připojení, které má největší dopad na vaši pohodu a zážitek při přehrávání multimédií – minimálně to platí při streamingu videa ze služeb jako jsou Netflix, Amazon Video, Spotify, Tidal a další. Není se tedy třeba divit, že prvním krokem při provádění auditu vašeho internetového připojení bude ověření, zda poskytovatel připojení k internetu vám poskytuje takovou přenosovou rychlost, za kterou mu platíte (naprostá většina poskytovatelů připojení k internetu nabízí své služby v různých úrovních, přičemž za poskytnutí vyšší rychlosti si samozřejmě nechávají zaplatit daleko více).

Výsledek testování našeho domácího připojení na portálu Speedtest.net

Zřejmě nejlepším řešením bude návštěva některé z internetových stránek třetí strany, jako je kupříkladu Speedtest.net od firmy Ookla, popřípadě pokud nemáte rádi Flash, pak Speedof.me, který využívá HTML 5. Chcete-li získat co možná nejpřesnější údaje, provádějte testování ze zařízení, které je přímo připojeno k bráně širokopásmového připojení (tj. k modemu DSL nebo kabelovému modemu a nikoliv ke směrovači) a všechna ostatní drátová i bezdrátová zařízení odpojte. Dále doporučuje provádět testování několikrát, a to v různou denní dobu, protože přenosové rychlosti se mění právě i v závislosti na době testování. Kromě toho pak nezapomeňte provést několik testů ve chvíli, když budete mít k Internetu připojena všechna ostatní zařízení.

MIF21

 

Pokračování