Hlavní navigace

Jak jednoduše stáhnout video z YouTube

3. 2. 2021

Sdílet

 Autor: Pixabay.com
Rádi byste si z YouTube stáhli do počítače vaše oblíbené video? Nebo byste si raději uložili jen jeho zvukovou stopu? Existuje jednoduché řešení.

Nástrojů, umožňujících stažení videí z YouTube, je celá řada. Využít lze jak specializované programy, které si můžete nainstalovat do vašeho počítače, tak i mnohé internetové nástroje. V celé řadě případů ovšem v bez placení získáte pouze základní funkce a omezenou kvalitu výsledného videa či audio záznamu. Můžete ovšem využít také integrovanou funkci webového prohlížeče Avast Secure Browser, která vám stahování videí a zvukových stop z YouTube umožní.

Online nástroje pro stahování videí z YouTube

ssyoutube.com

yout.com

Stejně jako mnoho dalších webových prohlížečů, také Avast Secure Browser je postavený na základech open source projektu Chromium. Kromě běžných funkcí k prohlížení internetového obsahu se zaměřuje na zvýšení bezpečnosti uživatelů při používání webu a současně přináší některé přidané funkce a rozšíření. Mezi nimi nalezneme právě nástroj pro snadné stahování videí z YouTube.

Jak tedy videa z YouTube prostřednictvím Avast Secure Browseru stáhnout? Po instalaci prohlížeče je nejdříve nutná ruční aktivace rozšíření „Avast Stahovač videí“, které je ve výchozím nastavení deaktivované. Následně pak lze stahovat videa a jejich zvukové stopy pohodlně po najetí myší nad požadované video.

1) Pravým tlačítkem myši klikněte na ikonku „AdBlock“ vedle adresního řádku

Avast Secure Browser

2) V zobrazeném menu vyberte položku „Správa rozšíření“

Avast Secure Browser

 – Následně v pravém horním rohu zapněte volbu „Režim pro vývojáře“

Avast Secure Browser

3) Zobrazí se stránka s dostupnými rozšířeními. Úplně dole se pak nachází položka „Avast stahovač videí“

Avast Secure Browser

4) Aktivujte ji pomocí posuvníku vpravo dole

Avast Secure Browser

5) Následně pokud na YouTube najedete myší na přehrávané video, zobrazí se nad ním nová zeleně podbarvená lišta, která umožňuje stažení videa na pevný disk počítače a volbu požadovaného rozlišení stahovaného videa nebo audio záznamu. Ikonka s „ozubeným kolem“ nabízí další předvolby.

Avast Secure Browser

6) Po kliknutí na tlačítko „Stáhnout“ budete ještě vyzváni k odsouhlasení licenčního ujednání s koncovým uživatelem. Po jeho potvrzení již bude zahájeno stahování požadovaného videa na váš pevný disk, případně jeho audio stopy.

Avast Secure Browser

skoleni

Video a audio soubory jsou uloženy do zvolené složky, ve výchozím stavu se jedná o Stažené soubory systému Windows. Pokud si chcete stažené video ihned přehrát, můžete tak učinit přímo pomocí položky v zobrazené liště ve spodní části okna prohlížeče.

Avast Secure Browser