Hlavní navigace

Jak Isaac Asimov v roce 1964 předpověděl rok 2014 - 6. díl

12. 9. 2013

Sdílet

 Autor: © V. Yakobchuk - Fotolia.com
Věděli jste, že předpovědi vizionáře Isaaca Asimova pro příští rok, vzniklé před 49 lety, jsou překvapivě přesné?

Předchozí díl

Tip do článku  - cybersecurity

Vzdělaní v binární soustavě

Svět léta Páně 2014 bude mít jen málo rutinních prací, které nedokáže lépe zvládnout nějaký stroj než jakýkoliv člověk. Lidstvo se tak stane především rasou obsluhovačů strojů. Školy budou muset být orientovány tímto směrem... Všichni studenti středních škol se budou učit základy počítačových technologií, stanou se zdatnými v binární aritmetice a budou perfektně kvalifikováni n používání počítačových jazyků, které budou vyvinuty z těch, jako je dnešní „Fortran“ (z „formula translation“, tedy překlad vzorců).

Dnešní svět je jistě v průběhu změn, a informační ekonomie roste. Nemyslíme si, že naši středoškolští studenti musejí být učeni binární aritmetice, ale učit je, jak psát aplikace nebo provádět dobré dobré databázové dotazy nemusí být špatný nápad. A proč čekat až na střední školu?

Těch několik šťastných, kteří budou zapojeni do jakékoliv kreativní práce, bude opravdovou elitou lidstva, neboť ti jediní budou dělat více, než jen sloužit stroji.

Omlouváme se, pane Asimove, tento článek končí. Musíme dokončit jeho psaní na notebooku, abychom ho mohli umístit na webový server, kde může být zaindexován Googlem. A máte to, stroje!

Konec