Hlavní navigace

Jak hubnout při práci na počítači

2. 1. 2008

Sdílet

Chcete při práci na počítači hubnout nebo formovat postavu? Pak vás určitě zaujme projekt studentů MIT z Cambridge. Jejich myšlenka je celkem jednoduchá. Vyrobili rotoped, který napájí počítač.


please install flash player to see video preview here

Chcete při práci na počítači hubnout nebo formovat postavu? Pak vás určitě zaujme projekt studentů MIT z Cambridge. Jejich myšlenka je celkem jednoduchá. Vyrobili rotoped, který napájí počítač. Takže pokud chcete třeba zkontrolovat emaily, rovnou si přitom i zacvičíte. Navíc ušetříte na poplatcích za elektrickou energii, protože si veškerý proud pro počítač vyrobíte sami.

Systém je vybaven i dvojicí LCD displejů. První ukazuje aktuální spotřebu notebooku, druhý zase výkon, který vyrábíte. Pro vyrovnání krátkodobých výkyvů slouží baterie, kterou generátor díky vašemu šlapání také dobíjí.

Díky šlapání je možné na rotopedu vyvinout výkon přibližně až 40W. Pro notebook dostačuje v průměru 25W. To znamená, že pro běžnou práci, nemusíte vysloveně dřít. Pokud se však budete chtít podívat na film, nebo budete provádět podobně energeticky náročné operace, budete muset šlapat rychleji. Šlapat rychleji budete muset i v případě, že si zvýšíte jas na monitoru. Ten totiž zvýší spotřebu notebooku až o 8 wattů.

Projekt studentů je sice zajímavý, ale podle všeho se komerčního využití nedočká. Ostatně, o to ani studenti neusilují.

- - Jaroslav Kasal

skoleni

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).