Hlavní navigace

Jak čerpáme dotace z EU

29. 7. 2008

Sdílet

Informační systém ISOP 7-13 provozovaný agenturou CzechInvest a postavený na technologiích Microsoftu dosud vyřídil žádosti o evropské dotace ve výši 14, 5 miliardy korun.

Díky systému ISOP 7-13 bylo vyřízeno již 1 563 žádostí o finanční prostředky z fondů Evropské unie a státního rozpočtu v celkové výši 14,5 miliardy Kč. Systém postavený na technologiích společnosti Microsoft vytvořila společnost ASD Software pro potřeby Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest, kterou řídí Ministerstvo průmyslu a obchodu. CzechInvest přijímá a administruje žádosti o dotace z Operačního programu podnikání a inovace (OPPI), který nabízí 15 dotačních programů především pro podnikatele. V současnosti pracují se systémem přibližně čtyři tisíce externích uživatelů, přičemž se do pěti let očekává nárůst jejich počtu až na dvojnásobek.
Realizace systému ISOP 7-13 započala ve druhé polovině roku 2006 a ke spuštění do rutinního provozu došlo v březnu 2007. Z důvodů nárůstu objemu zpracovávaných dat byl systém realizován s využitím nejnovějších vývojářských nástrojů a technologií, které umožňují průběžnou úpravu systému během jeho plného provozu. Aktivní zapojení žadatelů a příjemců z podnikatelského sektoru probíhá elektronickou formou, která zrychluje a zefektivňuje celý cyklus vyřízení dotace.

Systém ISOP 7-13 byl vytvořen za použití databázového prostředí Microsoft SQL Server, prostředí Microsoft .NET Framework a technologií SmartClient a ClickOnce. Pro provoz systému jsou použity také programy Microsoft Office, Windows XP a Vista a Windows Server 2003. V souladu s uvolňováním nových verzí použitých produktů Microsoftu bude postupně probíhat přechod na jejich nejnovější verze. V současnosti například probíhá přechod na Team Foundation Server 2008 a Visual Studio 2008 Team Edition. V plánu jsou také aktualizace v podobě přechodu na Windows Server 2008 a SQL Server 2008, díky kterým bude systém schopen reagovat na rostoucí množství uživatelů a projektů.Informační systém ISOP 7 – 13 získal první místo v soutěži Microsoft Industry Awards 2008 v kategorii Státní správa a samospráva. Více informací o tomto ocenění, které je každoročně udíleno partnerům za nejlepší zákaznická řešení, získáte zde. Více informací o Operačním programu Podnikání a inovace pak získáte zde.

- - Adam Šoltys

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).