Hlavní navigace

iVideoMAX

1. 6. 2008

Sdílet

INSTALACE ? Pro úspěšné nainstalování programu je třeba se nejprve zaregistrovat na stránce speciálně určen


INSTALACE

?
Pro úspěšné nainstalování programu je třeba se nejprve zaregistrovat na stránce speciálně určené čtenářům PC Worldu: http://www.sw.cz/pcworld/ivideo-max. Proces je naštěstí naprosto jednoduchý, stačí zadat uživatelské jméno (lze použít i přezdívku) a e-mailovou adresu, na niž vzápětí dorazí e-mail s potřebným registračním číslem.
?
Spustťe instalaci programu iVideoMAX. Na úvodní obrazovce klepněte na Next, do pole označeného jako Password vložte registrační kód, který vám přišel elektronickou poštou, potvrďte kliknutím na tlačítko Next.
?
Dále můžete změnit instalační adresář, což však v naprosté většině případu není potřeba, následně potvrďte tlačítkem Next, programovou skupinu ponechte výchozí. Klikněte na Next, Install.
?
Program potřebuje nainstalovat pomocné video kodeky Windows Media Format 9, a tak klikněte na Ano, Yes, OK, nakonec tlačítkem Finish celý proces dokončíte.
Uživatelské rozhraní

?
iVideoMAX spustíte buď ikonou, jež se automaticky umístila na plochu po skončení instalace programu, nebo z menu Start > Programy > iVideoMAX > iVideoMAX.
?
Pracovní rozhraní programu je jednoduché a intuitivní. Na levé straně jsou umístěny volby formátu, do něhož chcete převést vstupní video soubor, přičemž nezáleží na tom, jakého typu je samotný zdrojový video soubor, musí se však jednat o AVI, MPEG, WMV, MOC či ASF – jiné vstupní soubory program nepodporuje. To ale vůbec nevadí, tato nabídka totiž naprosté většině uživatelů plně dostačuje.
?
iVideoMAX nabízí i dvě pokročilé funkce, a to převod videa do obrázků a dávkové zpracování souborů – ale o tom až za chvíli.
? Uprostřed okna je seznam videí určených k převodu formátu (konverzi), a to včetně uvedení zdrojového souboru, cílového souboru, typu převodu a stupně dokončení převodu, pokud byl tento již zahájen.

Příklad: Převod videa WMV do formátu AVI

?
Nejlépe bude ukázat si celý postup na příkladu. Předpokládejme, že chcete převést soubor WMV na AVI.
?
Klikněte na první ikonu vlevo nahoře To AVI, objeví se okno, v němž přesně určíte typ převodu. Poté zvolte druhou variantu WMV to AVI a klikněte na Next.
?
V dalším okně vybíráte zdrojový videosoubor: klikněte na tlačítko se třemi tečkami umístěné vpravo nahoře, najděte na disku zdrojové video, klikněte na něj a volbu potvrďte tlačítkem Otevřít. To vás vrátí do okna s výběrem souborů. Nyní jsou zobrazeny dodatečné informace o vlastnostech videa, jejich znalost však není pro samotný převod nutná. Pokračujte tlačítkem Next.
?
V tomto okně určíte, kam se má výsledný soubor uložit a jak se má jmenovat. Standardně se nachází ve stejném adresáři jako soubor zdrojový, i jméno má stejné, jen s jinou příponou. Klepnutím na tlačítko se třemi tečkami můžete změnit jeho umístění a název.
Dále okno umožňuje upřesnit vlastnosti výsledného souboru, není to však bezpodmínečně nutné. Vhodné je nastavit snímkovou frekvenci a rozlišení výsledného videa stejné jako u zdrojového. Rozlišení zachováte zaškrtnutím volby Original.
Není rozhodně vhodné nechávat formát výstupního videa Full Uncompressed, tedy nekomprimovaný – to totiž vede k vytvoření enormně velkého videosouboru. Mezi vhodné formáty AVI patří například DivX či XviD.
Tlačítkem Configure lze dále podrobně specifikovat vlastnosti výsledného videosouboru.
Pokračujte kliknutím na tlačítko Done. Tím je dokončeno zadání a požadovaný převod je umístěn do seznamu úloh ke zpracování. Převod zahajte kliknutím na tlačítko Convert. Na dolním grafu sledujte postup konverze, jakmile status dosáhne hodnoty 100?%, je převod dokončen.
?
Úlohu odstraňte ze seznamu tlačítkem Remove, nejprve ji však kliknutím vyberte. 8 0283/CZ o

Převod videa do obrázků

?
iVideoMAX nabízí užitečnou funkci převodu videa, respektive jeho části, do obrázků.
?
Začněte stejně jako při převodu mezi videoformáty: klikněte na To Pictures.
?
Zvolte výstupní formát obrázků, nejvhodnější je JPEG, což je volba Video to JPEG, pokračujte tlačítkem Next.
?
Zvolte zdrojové video, klikněte na Next.
?
Nyní určete cílový adresář pro výstupní obrázky. Vyberte také, kolikátý každý snímek se má z videa extrahovat. Čím větší číslo zvolíte, tím méně výsledných snímků bude vytvořeno.
Pozor! Videa se skládají z množství jednotlivých snímků: pokud zvolíte u velkého souboru například extrakci každého pátého snímku, bude jich vytvořeno velmi velké množství.
Tip

? Převod videa nemusíte zahájit ihned, můžete přidat další úlohy ke zpracování, a to kliknutím na požadovaný výsledný formát souboru z nabídky v levém sloupci.
? Po vypnutí programu se zobrazí okno s informacemi o výhodách plné verze iVideoMAX. Pokud ho nechcete příště vidět, zaškrtněte volbu Don’t show this message again.Dávkové
zpracování
?
Poslední volbou v levém hlavním menu programu je Batch Processing. Tato funkce je určena pro pokročilé uživatele, kteří chtějí převádět více než jeden soubor najednou, zvláště pokud požadují konverzi mezi různými formáty a podrobné nastavení parametrů obrazové a zvukové stopy.Akce
?
Pro čtenáře PC Worldu je připravena možnost za výhodných podmínek zakoupit nejnovější plnou verzi programu iVideoMAX 3.9. Získají s ní řadu výhod, mezi nimiž nechybí možnost spojovat a rozdělovat videa, vytvářet video z obrázků a vypalovat video CD.
?
Zakoupit můžete program na adrese http://www.sw.cz/multimedia/zpracovani-videa/ivideomax-/ za zvýhodněnou cenu 463 korun včetně DPH (o 30?% nižší než běžná cena). Pro získání slevy zadejte kód slevového kupónu SWMAXCZ3, který platí do 1. 7. 2008.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).