Hlavní navigace

Invex 2006, poslední den: Elektronická zábava opět ve velkém

13. 10. 2006

Sdílet

Několik posledních ročníků veletrhu Invex/Digitex jasně dokázalo, že elektronická zábava je v kurzu. Zejména počítačové a konzolové hry se těší značnému zájmu návštěvníků. Proto se i letos promění část brněnského výstaviště v expozici společností, které se zabývají touto oblastí.

MIF21

Několik posledních ročníků veletrhu Invex/Digitex jasně dokázalo, že elektronická zábava je v kurzu. Zejména počítačové a konzolové hry se těší značnému zájmu návštěvníků. Proto se i letos promění část brněnského výstaviště v expozici společností, které se zabývají touto oblastí.


ProGamers a Mistrovství ČR v počítačových hrách

Pavilon C stejně jako loni patří zejména Mistrovství ČR v počítačových hrách. Na Invexu probíhají finálové zápasy tohoto turnaje, který je pořádán společností ProGamers a Českomoravským svazem progamingu. Každoročně se zde vybírají nejlepší hráči v daných hrách a volí mistři ČR a zároveň tak i reprezentanti České republiky pro nasazení ve vrcholných zahraničních soutěžích

Finále Mistrovství ČR v počítačových hrách se odehraje např. ve hrách FIFA 06 či NHL 06. Navíc nové ročníky těchto her – tedy NHL 07 a FIFA 07 – jsou právě na výstavě Digitex v pavilonu C představeny veřejnosti.

V rámci expozice ProGamers je k dispozici také herna CyberCafé s počítači pro volné hraní.

Electronic Arts (nejen) se sportovními novinkami

Výše zmíněné herní tituly NHL 07 a FIFA 07 jsou distribuovány společností Electronic Arts, jejíž česká pobočka – Electronic Arts Czech Republic – je partnerem expozice ProGamers.

Electronic Arts na Invexu, resp. spíše Digitexu, představuje právě tyto sportovní tituly, které jsou zajímavé zejména kompletním českým dabingem od našich předních sportovních komentátorů, konkrétně Jaromíra Bosáka, Petra Svěceného, Roberta Záruby a Petra Vichnara.

Electronic Arts představí i další novinky letošního podzimu, jako například závodní Need for Speed Carbon, přídavek k oblíbeným The Sims 2 s podtitulem Mazlíčci a akční taktickou hru Battlefield 2142.


Intel s F1

Intel se prezentuje hned v několika podobách, přičemž minimálně část její expozice má k elektronické zábavě hodně blízko. Řeč je zejména o kokpitu Formule 1, propojeném s procesorem Intel Core 2 Duo a plazmovou stěnou.

Návštěvníci expozice v pavilonu D, si tak na vlastní kůži mohou vyzkoušet pocity jezdců Formule 1, i když jen virtuálně. Kromě toho tu najdete i procesory Core 2 Duo a Intel Core 2 Extreme, a také nejrychlejší počítač v ČR osazený přetaktovaným procesorem Core 2 Extreme. Mimoto tu najdete i na extra překvapení v podobě předvedení čtyřjádrového procesoru. Chybět nebude ani propojení technologií Intel s designovými prvky, tedy expozice navazující na letošní jarní veletrh bydlení Mobitex, respektive projekt Technologie a Design.

Corfix Distribution a ADC Blackfire Entertainment – hraní bez počítače

Invex/digitex není vyhrazen striktně jen elektronice a technologiím. Již tradičně se v rámci herního pavilonu můžeme setkat i s prezentací společnosti Corfix Distribution. Tato firma distribuuje na českém a slovenském trhu deskové a karetní hry – známé jsou především Alhambra, Trans Amerika, Niagara nebo Sabotér, sběratelské figurkové a karetní hry (Mage Knight, Pirates, VS System) a různé herní doplňky (obaly, krabičky, kostky).

Na veletrhu představuje množství nových her, jako například českou verzi hry Metro, doplňků a především úspěšnou sběratelskou karetní hru YU-GI-OH, která se dočkala i počítačového zpracování.

Spoluvystavovatelem Corfix Distribution bude ADC Blackfire Entertainment, která je výhradním distributorem řady předních světových výrobců her. Na Digitextu představuje sérii deskových her podle PC předlohy, například Doom, Warcraft a Age of Mythology, nejúspěšnější sběratelskou karetní hru Magic: The Gathering a také novinku – figurkovou hru Pokémon pro hráče od 7 let.


US Action – hry i hardware

Ostravská firma se zaměřuje zejména na levnější produkty, nicméně v jejím sortimentu najdeme mnoho opravdu kvalitních produktů. Konkrétně jde o závodní hru FlatOut 2, budovatelskou strategii City Life (viz foto), kreslenou adventuru Runaway 2 a profesionální šachový simulátor Fritz 9. V rámci expozice najdete i některé produkty z oblasti hardwaru a médií, například výrobky Antec či Ricoh.
ConQuest entertainment s novou konzolí Nintendo Wii

Expozici ConQuest entertainment nenajdete v klasickém pavilonu, ale na otevřené ploše před budovou C. Firma je exkluzivním distributorem společnosti Nintendo a jde především o herní konzole Nintendo DS, Game Boy Advance a GameCube. Součástí produktového portfolia jsou samozřejmě i hry pro tyto konzole od nejznámějších vydavatelů, jako je například Electronic Arts, Activision, Ubisoft, THQ a dalších. Firma je také autorizovaným distributorem největšího světového výrobce autodráh – Carrery.
Kromě „běžného“ sortimentu připravila pro návštěvníky letošního veletrhu zajímavou specialitu – vůbec první veřejné představení nové herní konzole Nintendo Wii u nás. Máte tak jedinečnou možnost seznámit se s ní a kromě toho i s novou verzí přenosné konzole, Nintendo DS Lite a širokou paletou her, od starších osvědčených titulů až po úplné novinky, jako jsou například Big Brain Academy nebo New Super Mario Bros.
Další informace o Wii najdete na GamePro zde.


Nintendo Wii na evropský trh přijde 8. prosince za cenu 250 euro (více viz zpráva distributora zde).


Digitex Developer Point – zbrusu nový

Jedná se o nekomerční projekt, založený na přednáškách a vystoupeních herních vývojářů, zajímavých lidí z branže a na diskuzích s širší herní veřejností. Akci (konala se ve středu a ve čtvrtek) zajišťuje přímo společnost Veletrhy Brno, tedy pořadatel veletrhů Invex a Digitex, v kooperaci s českou asociací herních vývojářů IDEA Games. Projekt si klade za cíl stát se interaktivním a neformálním setkáním jak vývojářů, tak zástupců herních vydavatelů a příznivců elektronické zábavy. Prostor vyhrazený pro projekt Digitex Developer Point najdete ve zvýšeném přízemí pavilonu D.


Redakční aktuality, přehled doprovodných programů, včetně konferencí Linux Hall 2006 a Security Invex 2006, neustále doplňované firemní tiskové informace atd. atd., najdete v naší Speciální sekci Invex/Digitex 2006 (seznam materiálů najdete zde).


- - Jiří Sládek