Hlavní navigace

Internetový prohlížeč Sleipnir proniká do Evropy

17. 11. 2008

Sdílet

Alfa verze japonského internetového prohlížeče Sleipnir 3.0, jež se vyznačuje vysokou mírou přizpůsobení požadavkům uživatele, je nyní k dispozici v několika dalších evropských jazycích.

skoleni

Uvedená Alpha verze (nejedná se zdaleka o finální produkt, přesto je tento prohlížeč již použitelný), je k dispozici zde. V nabídce je několik jazykových mutací, mezi nimiž nechybí angličtina, či nově přidaná němčina, španělština a turečtina. Tyto jazyky byly přidány na základě požadavků vznesených evropskými uživateli prohlížeče Sleipnir 3.0. Do konce roku by měla být zpracována také švédština, maďarština, dánština a finština.


Novinkou v prohlížeči je také zjednodušené uživatelské prostředí, nový toolbar pro vyhledávání, snažší instalace. Výrobce se rozhodl pro nové logo, jehož roli nyní plní stříbrná koňská hlava, ne zcela nepodobná stejnojmenné šachové figurce.
Na japonském trhu obsadil prohlížeč Sleipnir již 9% podíl, a to zejména díky svým možnostem přizpůsobení se požadavkům uživatele. Ten si může jedním klikem myši zvolit, zda bude prohlížeč zobrazovat stránky pomocí jádra Trident (známého z Internet Exploreru) nebo Gecko (používaného ve Firefoxu). Toto opatření přispívá k optimálnímu zobrazení všech stránek, aniž byste v průběhu surfování museli měnit prohlížeč.

Alpha verze řady 3.0 dosud postrádá některé funkční prvky, a tak pokud si chcete Sleipnir vyzkoušet opravdu v plné parádě, doporučujeme stáhnout aktuálně nejnovější „final release“ variantu, jíž je verze 2.8.3, načež můžete vyčkat na uvedení plnohodnotné „trojky“.

- - Jan Mazal, Martyn Williams