Hlavní navigace

Internetový obchod podle IDC

1. 1. 1999

Sdílet

Naše sesterská analytická firma IDC (International Data Corporation's) předpokládá celosvětový růst internetových ...


Naše sesterská analytická firma IDC (International Data Corporation's) předpokládá celosvětový růst internetových obchodních služeb na 43,6 miliard amerických dolarů v roce 2002. Podle průzkumů jde o nejvíce rostoucí oblast na Internetu, a podle nich se v nejbližších pěti letech zde zvýší obrat z 4,5 miliard USD v roce 1997 na 43,6 miliard v roce 2002.
Světové společnosti již nyní opouštějí Internet jako publikační médium, a více jej využívají pro e-commerce, což více odpovídá jejich potřebám.
Mezi největší světové země s podílem na internetovém podnikání patří USA, kde v roce 1997 měly firmy zisky ve výši 2,9 miliard dolarů, předpokládá se růst na 22 miliard v roce 2002.
„Pokud chtějí firmy zvětšit svůj obrat, obracejí se do oblasti e-commerce, protože tak mohou nejsofistikovaněji využít internetové technologie a spojit je s vlastním podnikáním,“ sdělila Meredith McCartyová, analytička internetových služeb. „Potenciální růst v této oblasti znamená i větší možnosti pro poskytovatele připojení.“
Průzkum, jehož výsledky zahrnula do své zprávy, provedla společnost IDC samozřejmě nejen v USA, ale také na evropských trzích, v Japonsku, Asii a Pacifiku, i v Latinské Americe a Kanadě.

Autor článku