Hlavní navigace

Finální verze Internet Explorer 8 je tu!

19. 3. 2009

Sdílet

Microsoft dnes uvedl na český trh finální verzi internetového prohlížeče Internet Explorer 8. Uživatelé si ji mohou od dnešního dne začít stahovat ze stránek společnosti Microsoft, a to celkem ve 25 jazykových verzích, včetně češtiny.

Internet Explorer 8

 

Internet Explorer 8 je internetový prohlížeč, pro který Microsoft navrhl nové doplňky pro činnosti, kterými lidé tráví na internetu nejvíce času. Jde především o posílání e-mailů, komunikaci s rodinou a přáteli, nakupování, vyhledávání v mapách, sledování novinek a podobně. Tyto doplňky mohou vytvářet provozovatelé webových serverů, kteří tak uživatelům umožní rychleji získat dodatečnou informaci nebo snadněji provést požadovanou akci na libovolné stránce.

 

Nová verze prohlížeče přináší celou řadu nových funkcí, které dle tvrzení výrobce lépe odpovídají požadavkům a potřebám dnešní doby, ať už se jedná o oblast bezpečnosti, zábavy či práce. Pro zajištění kompatibility s předchozími verzemi prohlížeče je Internet Explorer 8 také vybaven tlačítkem pro spuštění režimu kompatibility pro ty uživatele, kteří na starších webových stránkách narazí na případný problém s jejich zobrazením.

 

Zabudovaná ochrana proti phishingovým útokům a potenciálně škodlivým aplikacím zase podle Microsoftu zajišťuje ve spojení s ochranou proti skriptování mezi weby (cross-site scripting) větší bezpečí před riziky na internetu. Možnost procházení webu se službou inPrivate pak uživatelům umožňuje používat internet bez toho, aby na počítači zanechali nechtěné stopy své činnosti, například pokud hledají dárek pro své blízké nebo používají sdílený počítač v knihovnách, internetových kavárnách a podobně.


Internet Explorer 8 přináší také celou řadu novinek určených pro vývojáře, IT profesionály či podnikové zákazníky. Zabudované vývojářské nástroje zajišťují efektivnější tvorbu nových stránek a odhalování chyb. Podpora webových standardů zase umožňuje jednodušší a levnější vývoj webových stránek fungujících na různých webových prohlížečích i na různých operačních systémech.

Finální verzi Internet Exploreru 8 pro systémy Windows XP, Windows Vista a Windows Server si můžete stáhnout zde:


·         Windows XP

·         Windows Server 2003 32bitová verze

·         Windows Server 2003 64bitová verze

·         Windows Vista/Windows Server 2008 32bitová verze

Cloud23

·         Windows Vista/Windows Server 2008 64bitová verze


Více informací o nové verzi prohlížeče najdete na stránkách: www.microsoft.cz/ie8.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).