Hlavní navigace

Internet Explorer 8 Beta2 v českém jazyce

17. 9. 2008

Sdílet

Microsoft uvolnil ke stažení druhou veřejnou testovací verzi (Beta 2) internetového prohlížeče Internet Explorer 8 v českém jazyce. Na jaké novinky se můžeme těšit?

skoleni

Microsoft uvolnil druhou veřejnou testovací verzi internetového prohlížeče Internet Explorer 8 v českém jazyce. Internet Explorer 8 Beta 2, který je dostupný pro systém Windows XP, Windows Vista a Windows Server 2003 a 2008, přináší celou řadu nových funkcí. Zatímco Beta 1 byla určena především programátorům a webovým designérům, druhá testovací verze obsahuje takové funkce, které usnadňují a zpříjemňují práci s internetem již širokým řadám uživatelů.


Mezi hlavní novinky, viditelné především v oblasti výkonu, uživatelské přívětivosti a bezpečnosti, patří například tyto funkce:

Inteligentní vyhledávání: Zobrazení doporučených výsledků hledání od oblíbených vyhledávacích serverů nebo z historie předchozích hledání. Vizuální vyhledávání a nabídka často vyhledávaných frází.

Technologie Web Slices: Tato novinka umožňuje monitorovat změny na oblíbených stránkách uživatele. Vždy, když se na takové stránce objeví nový obsah, uživatel je na něj upozorněn, díky čemuž odpadá nutnost neustále se na stránky vracet a nový obsah hledat.

Akcelerátory: Tato funkce podstatným způsobem zjednodušuje a zrychluje prohledávání internetových stránek. K vyhledání místa na mapě, překladu textu, odesílání zprávy apod. stačí díky této funkci pouze pár kliknutí myší. Výhodou je, že uživatel nemusí v některých případech opustit danou stránku.

Filter SmartScreen: Zcela nová funkce, která rozšiřuje bezpečnostní vlastnosti vyhledávače. V případě, že uživatel narazí na podvodné či nebezpečné stránky, které by mohly obsahovat phishing či malware, SmartScreen Filter jej na to upozorní.

InPrivate prohlížení: Funkce Internet Exploreru 8, která umožňuje procházet webové stránky bez zanechání stop v historii vyhledávaných stránek. Tuto funkci ocení uživatelé například v takových situacích, kdy chtějí rodinnému příslušníkovi zajistit překvapení, u něhož nechtějí, aby bylo předem odhaleno.

Režim kompatibility: Funkce zabudovaná do prohlížeče Internet Eploreru 8, která umožňuje bezproblémové zobrazení webových stránek, které byly navrženy k prohlížení ve starších verzích prohlížečů.

Internet Explorer 8 Beta 2 v českém jazyce si je možné již nyní stáhnout ze stránek: www.microsoft.cz/ie8. Zde získáte také další informace a kompletní přehled novinek a zlepšení obsažených v nové verzi prohlížeče.

- - Adam Šoltys