Hlavní navigace

Intel představil 40 futuristických projektů

26. 6. 2009

Sdílet

Ve svých laboratořích má společnost Intel rozpracováno více než 40 projektů, které mohou značně ovlivnit budoucí způsob používání informačních technologií.

Intel představil 40 futuristických projektů

 

Ve svých laboratořích má společnost Intel rozpracováno více než 40 projektů, které mohou značně ovlivnit budoucí způsob používání informačních technologií. Jsou mezi nimi například nový systém napájení počítačů snižující jejich spotřebu v pohotovostním režimu až 50krát, ověřování informací pomocí znalostní databáze nebo návrh 3D internetu.

Na své každoroční akci s názvem Research@Intel Day představila společnosti Intel skoro 40 futuristických projektů a konceptů, na kterých ve svých laboratořích právě pracuje. Projekty spadají do různých odvětví: od „ekologicky přívětivých“ technologií (eco-technology) přes podnikové IT až po bezdrátovou mobilní technologii. Mezi osobnostmi, se kterými se mohli návštěvníci setkat, byli Ajay Bhatt, spoluvynálezce USB, a Joshua Smith, průkopník bezdrátového napájení a robotiky.Justin Rattner na Research@Intel Day probíral i nedávné změny v programu a prioritách společnosti Intel. Díky tomu vznikla nová organizace s názvem Intel Labs. Ta má za cíl hledat nové možnosti pro technologickou inovaci a přicházet s přelomovými objevy. Několik těchto projektů Intel rovnou představil. 

Nová správa napájení umožní až 50x delší výdrž na baterie v pohotovostním režimu


Platforma správy napájení (platform power management) je novou technologií, která je použita v platformě „Moorestown“, což je kódové označení budoucí platformy postavené na procesoru Atom a určené do mobilních internetových zařízení (MID). Díky tomuto vylepšenému řízení se podle Intelu 50krát sníží spotřeba elektrické energie v pohotovostním režimu oproti dnešní platformě s procesorem Atom. To samozřejmě bude znamenat delší výdrž baterií. Počítač může rychle a efektivně snížit napětí, nebo dokonce vypnout nepoužívané části systému, jako jsou různé bezdrátové technologie. Technologie PPM může být prospěšná řadě produktů Intel, a to od MID až po vysoce výkonné servery.

Dispute Finder: Chce vás někdo napálit?

Mnohé z informací, které jsou dostupné na internetu, jsou užitečné a pravdivé. Ale najde se velké množství informací nepravdivých nebo matoucích. Dispute Finder je raným výsledkem výzkumu Intel Labs, který návštěvníkům internetu umožní lépe se orientovat v protichůdných informacích. Zatímco uživatel čte novinový článek, blog nebo informace na určitém webu, program automaticky označí text, ke kterému nalezl alternativní nebo opačné informace. Klepnutím na označené místo se zobrazí odkazy podporující toto tvrzení i ty, jež mu odporují.

topitemployers23

Budoucnost internetu: mnohem méně textu

Vědci z laboratoří Intel se domnívají, že v budoucnu bude internet plný 3D grafických prvků a textu bude postupně ubývat. Díky tomu si lze prohlédnout libovolné místo na planetě. Intel začal nejdříve s tvorbou prototypu 3D internetu v laboratorních podmínkách, a to za použití nástroje zvaného ScienceSim. Jde o sdílené místo na internetu, kde mohou vědci tvořit vizuální simulace on-line a spolupracovat efektivněji za použití dostupných funkcí. Cílem je podpořit výzkum prostřednictvím vizualizace – například modelu okraje pobřeží a vln na pobřeží v rámci studie dopadu lidské činnosti.

Tvorba pružnějšího internetu pro standardní počítače

Původní tvůrci internetu vůbec nepočítali s jeho neuvěřitelným růstem a úspěchem. To je důvod, proč internet staví na vysoce specializovaném síťovém vybavení. Vědci společnosti Intel navrhují použít „Router Bricks“. Jde o jednoduché, ale radikální řešení, které umožní stavět sítě ze standardních počítačů místo specializovaného vybavení. Předvedený prototyp je postaven na procesorech Intel® Xeon™ a běží na softwaru open source. Namísto roky trvajícího čekání na specializovaný směrovací hardware by síťoví programátoři mohli levně a rychle programovat nové směrovací funkce.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).