Hlavní navigace

Intel pomáhal dělat „animák“ Ratatouille

13. 9. 2007

Sdílet

Už zítra (13. září 2007) se má objevit v českých kinech nový počítačově animovaný film od týmu Walt Disney Pictures a Pixar Animation Studios. Při tvorbě byly použity moderní vícejádrové procesory Intel.

Tento film je první (a pravděpodobně ne poslední), u kterého se Intel více angažoval – přímo spolupracoval s tvůrci ve studiu Disney-Pixar, jako hlavní sponzor propagace.
Animovaný snímek Ratatouille popisuje dobrodružství krysího mladíka jménem Remy, jehož snem je stát se šéfkuchařem v Paříži. Komedie by měla nabízet pokročilé animační techniky.Při výrobě filmu byly použity procesory Intel Xeon s mikroarchitekturou Intel Core. Ty (podle slov společnosti Intel) umožnily rozvinout emocionální a vizuální působivost filmu. Stalo se tak díky dalšímu posunu možností počítačové grafiky včetně neobyčejně realistických scén s vodou. K vidění by měly být unikátní záběry na realistický říční proud, bubliny a listy knihy, které se po namočení doslova lepí.Během přípravy filmu Ratatouille čekala studia řada technicky náročných situací. Nicméně, s pomocí početního výkonu (navýšeného o 30 procent pro účely tohoto filmu) se podařilo tvůrcům vytvořit více realistické podání mnoha scenérií.Je zcela nesporné, že bude film vyroben s vylepšenou grafikou, propracovanějšími efekty a úžasnými animacemi. Ve vzduchu však zůstává otázka, zda bude komedie jen další bezduchou animovanou flákotou vyráběnou jak na běžícím páse, nebo zda se stane příjemným snímkem s novými nápady a alespoň trochu zajímavým dějem. Kam film zařadíte vy, je pouze na vás.

- - Jaroslav Kasal

skoleni

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).