Hlavní navigace

Intel investuje do vzdělání

22. 10. 2008

Sdílet

Společnost Intel oznámila svůj nejnovější plán na podporu vzdělání. Firma hodlá v této oblasti v příštích deseti letech investovat na desítky milionů dolarů.

Konkrétně má jít o částku 120 milionů amerických dolarů (přes dvě miliardy korun), které chce Intel investovat do vzdělání nejen mladých Američanů, ale i Evropanů v oblasti matematiky a vědy. Peníze budou poskytovány přímo studentům skrz firemní nadaci Intel Foundation a programy Intel Science Talent Search a Intel International Science and Engineering Fair. Kromě toho, že jsou plány Intelu jistě přinejmenším chvályhodné, má s nimi Intel daleko prostší plán. Jednoduše věří, že se mu investice vrátí v podobě špičkových odborníků z celého světa.

"Nedokážu si představit kritičtější dobu pro investici do vzdělání v oblasti matematiky a vědy. Budeme spolupracovat s úřady, školami a učiteli z celého světa, abychom studenty zaujali právě matematikou a dalšími přírodními vědami, tedy předměty, které pomáhají vylepšovat svět," řekl viceprezident a hlavní manažer společnosti Intel Will Swope.

Intel dva jmenované programy provozuje již několik let a očividně se mu to vyplácí. Konkrétně Intel Science Talent Search probíhá od roku 1998 a Intel International Science and Engineering Fair dokonce od roku 1996.

- - Tomáš Šulc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).