Hlavní navigace

Uživatelé Maců tu funkci znají už roky. Aplikace od Intelu by ji měla přinést i do Windows

28. 9. 2022

Sdílet

 Autor: Intel
Nové počítače s procesorem značky Intel získají brzy funkci, kterou počítače od firmy Apple mají už roky. Jde o možnost posílat textové zprávy nebo přijímat hovory a odesílat soubory do jejich mobilních telefonů. A bude jedno, zda jde o iPhone nebo přístroj se systémem Android.

Lepší propojení má zajistit aplikace od Intelu s názvem Unison. Ta má po jednoduchém spárování s mobilním telefonem kopírovat jeho čtyři klíčové funkce. Konkrétně jde o možnost přijímat a uskutečňovat hovory, sdílení fotografií a souborů (fotografie pořízené telefonem se zobrazí ve zvláštní galerii Unison v počítači), přijímání a odesílání textových zpráv a zobrazování oznámení, která dojdou na mobilní telefon.

Podle Joshe Newmana, viceprezidenta společnosti Intel pro mobilní inovace, bude aplikace fungovat se systémem iOS i s Androidem. „Uživatelé s počítači se systémem Windows budou moci využívat jakýkoli mobilní telefony, na systému nebude záležet,“ dodal Newman.

Jak přesně bude aplikace fungovat a zda bude skutečně úplně stejná pro Android i iOS, ale zcela jasné není. Newman pro server The Verge připustil, že mezi systémy budou „drobné rozdíly“. Uživatelé iPhonu zřejmě nebudou mít přístup k některým pokročilejším funkcím nové aplikace.

Není také jasné, jak rychle se aplikace v nových počítačích rozšíří. Podle serveru Windows Central bude aplikace uvedena na nových noteboocích s nálepkou Intel Evo od výrobců Acer, HP a Lenovo. Na další stroje by se měla rozšířit až příští rok.

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).