Hlavní navigace

Intel a další vytvořili SSD společenství

24. 9. 2008

Sdílet

Společnost Intel, Microsoft a spousta dalších tento týden oznámili, že dohromady vytvoří "SSD Initiative", tedy společenství zaměřené na flashové pevné disky.

skoleni

Nové sdružení, u jehož zrodu stojí společnosti jako Intel, Microsoft, IMB, HP, ale také Seagate a spousta dalších, si za úkol klade několik věcí. Tím hlavním je co nejrychleji prosadit nástup flashových pevných disků, které jsou obrovským příslibem do budoucna díky jejich téměř neomezeným možnostem (v porovnaní s klasickými pevnými disky).

Společenství toho chce dosáhnout za pomocí daleko užší spolupráce mezi výrobci těchto zařízení a v neposlední řadě také Microsoftem, který byl před časem SanDiskem kritizován za nedostatečné využívání těchto disků ve Windows Vista. Microsoft svoji chybu uznal a v těchto dnech pracuje na nápravě. Více zde a zde.

Zda bude společenství usilovat i o co nejrychlejší pád cen flashových pevných disků, což je v současné době asi největší brzda, je otázkou, ale doufejme, že ano. Jejich ceny sice klesají a výkon roste, ale bylo by přece fajn mít flashový disk za dobrou cenu co nejdřív, že?

Na závěr ještě výpis všech společností, které se rozhodly SSD Initiative založit. Jsou to Adtron Corporation, BiTMICRO, Calypso Systems, Coughlin Associates, EMC Corporation, Emulex Corporation, Enterprise Strategy Group, Fusion-io, Hitachi Data Systems, HP, IBM, Intel, LSI Corporation, Microsoft, Mtron Storage Technology, NetApp, Patni Computer Systems, Pliant Technology, PMC-Sierra, QLogic Corporation, SanDisk,Seagate, Silicon Systems, STEC, Sun Microsystems, Texas Memory Systems, the University of Virginia a Xiotech Corporation.

- - Tomáš Šulc