Hlavní navigace

inFamous 2 – na policajty a zloděje

9. 9. 2010

Sdílet

Komu by se nelíbilo mít k dispozici rozlehlé město, v němž si díky nadpřirozeným schopnostem může dělat cokoliv, co se mu zlíbí? A přitom si vybrat, jestli být hodným či zlým superhrdinou.

Vcelku úspěšná sandboxová hra inFamous slavila na PlayStation 3 velkou míru očekávání, a to zejména díky svému pojetí her s otevřeným prostředím. Spojuje totiž arkádovou akci s návykovou hratelností městské akce, přičemž vše dohromady tvoří vskutku zajímavý celek. Jeho pokračování by mělo na úspěšných atributech dřívějšího dílu stavět a přikořenit hratelnost novými prvky. Čeho všeho se tedy s inFamous 2 dočkáme?

Na letošním PAX si Sony zařídila soukromou konferenci pro novináře, na níž prezentovala ukázku hry v momentálním vývojovém stádiu – a hned po prvním pohled na ni se nabízí srovnání s The Force Unleashed 2. Kromě vrhání blesků totiž hlavní hrdina Cole zvládne i na dálku manipulovat s objekty, což nemálo působí jako pohyb Silou ze Star Wars. Stejně tak začíná hlavní hrdina TFU 2 se schopností elektrizovat okolí, což k počátku zvládá i Cole: tihle dva by si asi měli podat ruce.

Mimo srovnání s konkurencí toho však o inFamous 2 víme daleko víc. Ačkoliv se totiž hráč bude po většinu hry pohybovat v jednom městě, projdeme se například i bažinami (na způsob jezerních odtoků v Louisianě) či zavítáme do jiného města, jež se lehce jeví jako přepracované New Orleans. Pohyb po městě také nezůstane nezměněn, jelikož nám tvůrci chtějí vyjít vstříc a udělat cestování zajímavější. V druhé úrovni veřejné demoverze na PAX měl Cole za úkol vystopovat a zastavit auto během honičky, což by mohlo hře velice přidat na hratelnosti.

Mimo tyto detaily ale nevíme nic o dějové lince – mohli jsme vývojáře prosit, jak jsme chtěli, avšak o příběhu nic prozradit nechtěli. Hádáme však, že se ve hře objeví několik vedlejších hratelných i nehratelných postav.

Tvůrci rovněž tvrdí, že pokračování směřuje spíše od limitování Coleových schopností a omezování hráče k umožnění zničit cokoliv, co nám přijde pod ruku, v tom nejabsurdnějším slova smyslu. Desetiminutová demoverze nicméně nestačila k tomu, abychom zjistili, jak daleko může hlavní hrdina až zajít.

 

inFamous 2 je zatím stále v pre-alfa, tudíž jsme si jej ani nemohli vyzkoušet. Datum vydání je plánováno na někdy v příštím roce, co se ale ví je skutečnost, že by hra mohla jednoduše ztížit život konkurenčnímu Prototype či avizovaným Star Wars The Force Unleashed 2. O dalších novinkách a informacích ohledně hry vás rozhodně budeme informovat.

MIF22

 

Zdroj: GamePro.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).