Hlavní navigace

ICQ otevírá své API rozhraní

25. 8. 2008

Sdílet

ICQ oznamuje, že dává vývojářům k dispozici své aplikační programovací rozhraní (API) – tím otevírá prostor pro nové, uživatelsky generované aplikačnínadstavby pro populární komunikační prostředí ICQ.

skoleni

Webové aplikace Open Xtraz jsou dostupné v rámci beta verze ICQ 6.5 pro limitovaný download z webové stránky http://dev.aol.com/icq. Open Xtraz umožňují uživatelům ICQ jednoduchým způsobem vytvářet personalizované nadstavby, které mohou sdílet se svými přáteli či v rámci svých komunit a které jsou spustitelné přímo z okna ICQ na jejich PC.


Open Xtraz také dovolují uživatelům vytvářet personalizované aplikace postavené na Web 2.0 – jako jsou playlisty, fotografie a filmové tipy. Díky uvolnění programovacího rozhraní pro více než 30 milionů aktivních uživatelů v budoucích plných verzích nabízí ICQ členům své globální komunikační komunity neomezené příležitosti k tvorbě a sdílení kreativních webových aplikací, které garantují stoprocentní funkčnost v rámci komunikačního prostředí ICQ a obohacení existujících komunikačních možností.

Aplikace Open Xtraz jsou snadno programovatelné s přednastavenými šablonami dostupnými na webové stránce ICQ, která zároveň umožňuje uživatelsky generované aplikace sdílet díky uploadovací funkci poskytující okamžitý přístup z prostředí ICQ.V budoucích plných verzích budou mít vývojáři ICQ Open Xtraz k více než 30 milionům ICQ uživatelům okamžitý přístup. Vývojářská beta verze představuje jedinečnou šanci si otestovat tvorbu Xtraz a následně připojit své aplikace k nové plné verzi, jejíž uvedení je očekáváno na podzim tohoto roku.

K vytvoření aplikace Open Xtraz musí uživatelé beta verze 6.5 splnit následující kroky:
1.Stáhnout si Open Xtraz Developer Tool z http://dev.aol.com/icq
2.Stáhnout si Open Xtraz Template
3.Řídit se jednoduchými programovacími kroky k vytvoření a otestování aplikace Open Xtraz
4.Pojmenovat aplikaci před uploadováním na ICQ Open Xtraz Gallery (Beta)

ICQ Open Xtraz jsou uváděny společně s beta verzí ICQ 6.5, kterou lze stáhnout a bezplatně využívat z http://dev.aol.com/icq.

- - Čestmír Žák