Hlavní navigace

Hydra a multi-GPU revoluce

15. 7. 2008

Sdílet

Také vás štve, že zapojit do SLI/Crossfire můžete vždy pouze dvě stejné grafické karty, že nejde kombinovat NVIDIA GeForce s ATI Radeon a podobně? Řešení prý přinese čip Hydra od společnosti Lucid.

Tato izraelská společnost totiž tvrdí, že vyvíjí čip s názvem Hydra, který bude prostředníkem mezi čipsetem a grafickými kartami a bude zajišťovat onu spolupráci. Díky němu prý půjde kombinovat téměř libovolné grafické karty (snad i ATI Radeon a NVIDIA GeForce) a vše prý funguje na výbornou.

Čipu bychom se měli dočkat v první polovině roku 2009 a osobně jsem na něj velmi zvědavý. Pokud ho společnost skutečně vydá a bude alespoň částečně fungovat, pak by mohlo jít o jistou formu revoluce, ale osobně mu velké šance nedávám, protože zde bude obrovský problém s optimalizací, škálováním těchto GPU a ovladači.

Podívejte se, kolik problémů má Crossfire/SLI, vynásobte toto číslo tak 10 a získáte přibližný údaj o tom, jak na tom z hlediska praktického využití bude čip Hydra. Neházejme však flintu do žita, třeba neznámá izraelská společnost Lucid překvapí a skutečně přijde revoluce.

- - Tomáš Šulc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).