Hlavní navigace

Hudba již před narozením

15. 4. 2009

Sdílet

Celý svět vlastní iPod, nebo jiný přehrávač a jeden by si myslel, že už výrobci nenajdou novou cílovou skupinu… omyl, jsou tu ještě nenarozené děti, respektive jejich nastávající maminky.

Hudba již před plenkami

 

Designér Geof Ramsay přichází s velmi nápaditým konceptem B(I)aby. Ten vychází z vědeckých poznatků, že plod už v děloze ovlivňují zvuky z vnějšího prostředí – když k němu promlouvají rodiče a také různé typy hudebních zvuků. Existuje také teorie Mozartova efektu, podle níž poslech Mozartovy hudby blahodárně působí na rozvoj osobnosti a intelektu.

 

baby wrap

Ramsay se právě těmito více či méně podloženými fakty nechal inspirovat k vytvoření masážního pásu, který by se měl obtáhnout okolo bříška těhotné ženy, přičemž obsahuje také hudební přehrávač. Rodiče mohou nahrát svůj vlastní konejšivý hlas, nebo lze přehrávat uklidňující ukolébavky. Přední část je vyrobena ze svítícího materiálu s dotykovými ovládacími prvky. Systém, který pás obsahuje, je možné také synchronizovat s iPhone aplikacemi pro snadnější nahrávání.

baby wrap

 

topitemployers23

Samozřejmostí je USB adaptér a velmi příjemným bonusem je masážní funkce pro dolní část zad maminky. Zatím je tento koncept pouze v plenkách, prodávat se začne až v případě, kdy bude zajímavou investicí pro některého výrobce spotřební elektroniky.

baby wrap

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).