Hlavní navigace

HTC Touch - proč tedy čekat na iPhone?

6. 6. 2007

Sdílet

Nový smartphone založený na Windows Mobile představila společnost HTC. Protivník Apple iPhone je již k dispozici ve Velké Británii a časový náskok před rivalem mu dává velkou šanci uspět nejenom v Evropě, ale i Asii.

Na volně dostupný Apple iPhone se ještě čeká, ale HTC na trh již vypustila podobně koncipovaný model postavený na Windows Mobile. HTC Touch je již k dispozici pro zákazníky sítě Orange ve Velké Británii a do konce měsíce by měl být dostupný i ve zbytku Evropy (nebo alespoň v sítích Orange) a v Asii. Americký zákazník si však bude muset počkat zřejmě až na konec roku. Jde o zajímavou i když pochopitelnou strategii. Zatímco Američané jsou z iPhone u vytržení protože je to takový „miláášek“ od nakousnutého jablka, Evropa bude vůči Touch daleko vstřícnější. Roli bude samozřejmě hrát i skutečnost, že Evropa prostě „jede“ na woknech a řada uživatelů již proto zvolí mobil s operačním systémem, který zná.


Touch je zároveň prvním smartphonem na trhu, který dovilí celé zařízení ovkládat jedním palcem pohybem v 3D menu. K tomu je vybaven vlastní technologií TouchFLO postavené na vlastnostech Windows Mobile 6 Professional, které Touch pohánějí.

HTC Touch je vcelku malé zařízení. Jeho rozměry jsou cca 10 x 6 x 1,4 cm, hmotnost 112g s baterií a je osazen 2,8palcovým dotykovým displejem s rozlišením 240 x 320 pixelů. Je vybaven 64MB RAM a 128MB ROM, doplněné o 1GB microSD kartu. Integrovaný fotoaparát má 2MB CMOS snímač.V zařízení je také zabudováno Wi-Fi rozhraní standardu 802.11b/g a Blutooth. Výdrž na baterii udává výrobce na 5 hodin hovoru nebo 200 hodin v pohotovostním režimu. Telefon podporuje GSM/GPRS/EDGE v pásmech 900, 1800 a 1900 MHz.

- - Tomáš Jirásko

UI21