Hlavní navigace

HTC Hero - hrdinný smartphone s Androidem

25. 6. 2009

Sdílet

HTC Hero disponuje systémem Android s upraveným uživatelským rozhraním.

HTC Hero - hrdinný smartphone s Androidem

 

Společnost HTC Corporation dnes odhalila nový smartphone HTC Hero, který obsahuje systém HTC Sense, jenž stojí na platformě Android. HTC Hero přichází s typickým designem, který je charakteristický pro telefony HTC. Vyznačuje se šikmou spodní částí, takže se dobře drží v ruce a během telefonování kopíruje tvar tváře. HTC Hero nabízí i speciální vrstvu proti otiskům prstů na displeji. Bílý HTC Hero má teflonový kryt, jenž je příjemný na dotek a zvyšuje odolnost.

3,2” HVGA displej umožňuje  zobrazení webových stránek, práci s multimédii a prohlížení obsahu telefonu. To vše v kompaktním telefonu se zajímavým a výrazným tvarem. Přístroj se také chlubí množstvím hardwarových funkcí: GPS, digitálním kompasem, pohybovým senzorem, 3,5 mm vstupem pro stereo sluchátka, 5 MPx fotoaparátem s funkcí autofocus, rozšiřitelnou MicroSD pamětí atd. HTC Hero dále disponuje tlačítkem Vyhledávání, které poskytuje kontextové vyhledávání, jehož prostřednictvím můžete hledat i skrz eTwitter, lokalizovat lidi ze seznamu kontaktů, hledat e-maily v doručené poště apod.

Hero

Základem HTC systému Sense  jsou podle výrobce tři principy: Udělej to po svém, Zůstaň nablízku a Objev nečekané.

 
Udělej to po svém

„Udělej to po svém“ je především o pocitu, že telefon HTC byl stvořen pro konkrétního uživatele. Proto HTC podporuje možnost si určit nejlepší způsob, jak bude uživatel přistupovat ke kontaktům a obsahu telefonu. Pro někoho to může znamenat přidání pomůcek, které zrychlí přístup například ke zprávám na Twitteru nebo počasí, zatímco někdo jiný může preferovat rychlý přístup k informacím orientovaným na obchod, jakými jsou e-maily, kalendář nebo časová pásma. HTC také představuje novou funkci profilu nazvanou ‘Scenes’, která umožňuje vytvořit různě upravené profily přizpůsobené specifickým událostem nebo životním etapám.

Zůstaň nablízku

skoleni

Pokud chce dnes uživatel zůstat ve spojení se svými známými, musí používat různé druhy komunikačních kanálů a aplikací, jakými jsou mobilní telefony, e-maily, texty, fotografie, aktualizace stavů a další. Proto HTC Sense spojuje tyto komunikační kanály a aplikace do jediného náhledu. S HTC Sense bude mít uživatel přehled o aktuálních stavech a fotografiích přátel na Facebooku, stejně jako o fotografiích na Flickru. To vše je dostupné po boku textových zpráv, e-mailů a historie hovorů v jediném náhledu.

Objev nečekané

HTC Sense se zaměřuje na řadu jednoduchých inovativních vylepšení, které budou uživateli přinášet okamžiky radosti a štěstí. Může to být něco tak základního jako ztišení vyzvánění otočením telefonu nebo tak jednoduchého jako vylepšení číselníku pro rychlejší vytáčení. HTC Sense také obsahuje ‘Perspectives’, novou cestu pro zobrazení například e-mailů, fotografií, Twitteru nebo hudby. HTC Hero bude v Evropě dostupný v červenci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).