Hlavní navigace

HP - pro každého se najde barva

Sdílet

Společnost HP mění a rozšiřuje své portfolio spotřebního materiálu, aby zajistila větší výběr s vyšší hodnotou pro zákazníky a zjednodušila proces nakupování v klasických i on-line obchodech.

cybersecurity22

Společnost HP oznámila, že mění a rozšiřuje své celosvětové portfolio spotřebního materiálu, aby zajistila větší výběr s vyšší hodnotou pro zákazníky a aby dramaticky zjednodušila proces nakupování jak v klasických tak i on-line obchodech.

Jedná se o významnou změnu ve způsobu, jakým bude spotřební materiál HP pro tisk nabízen zákazníkům po celém světě; společnost HP bude poskytovat větší výběr tiskových kazet s novými cenovými možnostmi a v nových barevně odlišných obalech usnadňujících výběr. Společnost HP se řídí podrobným průzkumem požadavků zákazníků, který vedl k závěru, že zákazníci chtějí větší kontrolu nad nákupem inkoustových kazet, a pokud jde o uspokojení jejich tiskových potřeb – „jedna velikost se nehodí pro všechno“.

V souhrnu bude dnes uvedená nová sestava vypadat takto:

Standardní tiskové kazety HP (HP Standard Print Cartridges)
Zákazníci, kteří tisknou malé objemy a méně často a kteří se nejvíce zajímají o nízkou pořizovací cenu, mohou nakupovat standardní tiskové kazety HP s inkousty HP Vivera a dosahovat s nimi konzistentních, spolehlivých výsledků za příznivé ceny. Originální inkoustové kazety HP jsou nyní k dispozici za ceny začínající na 299 Kč.

Velkoobjemové tiskové kazety HP (HP Value Print Cartridges)
Zákazníci, kteří tisknou spíše častěji a ve větších objemech a kteří proto mají největší zájem o nižší náklady na vytištěnou stránku a přejí si měnit tiskovou kazetu co nejméně, mohou nakupovat inkoustové kazety HP Value s inkousty HP Vivera, které poskytují úspory až 55 procent.

Speciální tiskové kazety (HP Specialty Print Cartridges)
Moderní inkoustová technologie v nových speciálních tiskových kazetách HP zvýší výkonnost tiskárny a nabídne nejvyšší hodnotu a nejlepší výsledky pro specializovanější tiskové potřeby, jako je domácí tisk fotografií a další zvláštní projekty. Například fotografické tiskové kazety s 6 nebo 8 inkousty jsou ideální pro tisk fotografií, kde poskytují lepší barevný gamut, bohatší a realističtější pleťové tóny a šedou škálu včetně výraznější černé barvy.

V rámci tohoto sortimentu výrobků jsou v určitých regionech dodávány speciálně upravené tiskové kazety HP Inkjet Print 57+ a 78+, které zajišťují zářivé a živé barvy na běžných i speciálních papírech HP. Ve srovnání se standardními tiskovými kazetami 57 a 78 obsahují kazety HP Inkjet Print 57+ a 78+ inkousty Vivera k tisku fotografií sytých barev, které vydrží o 50 let déle – bez nutnosti používání specializovaných fototiskáren.

Společnost HP zlepšuje nakupování v tradičních obchodech pomocí rozličných prodejních průvodců a ukázek tisku, které jako nové podpůrné prodejní nástroje poskytují jednoduché řešení při výběru produktů jak zákazníkům, tak i prodejním partnerům HP a každý si tak může zvolit vhodné originální tiskové kazety HP či tiskárny HP. Dále spolupracuje se svými obchodními partnery na změně vystavení originálního spotřebního materiálu HP. Pro snadnější orientaci zákazníka společnost HP také rozšířila svůj systém barevného kódování, který jednoduše a snadno navádí zákazníka k tomu pravému spotřebnímu materiálu.

S cílem zlepšit zkušenosti zákazníků při jakémkoliv nákupu originálního spotřebního materiálu HP, mění společnost HP vzhled a celkový dojem také na svých webových stránkách určených pro domácnosti, což pomůže najít a pohodlně objednat ten pravý spotřební materiál, který uspokojí tiskové potřeby zákazníků.
S novými možnostmi on-line nákupu se můžete seznámit na adrese www.hp.eu/bestchoice.

Vývoj nabídky spotřebního materiálu
Tento významný posun ve strategii signalizuje rozšíření předsevzetí společnosti HP, že zákazníkům poskytne náležitý sortiment ke splnění jejich tiskových potřeb, a představuje jasný důkaz o zaměření společnosti HP na zlepšování zkušeností jejích zákazníků s tiskem celkově. Nyní mohou zákazníci nejen těžit z kvality společnosti HP jako vedoucí společnosti v odvětví, ale mají ještě větší výběr dostupných možností vhodných pro jakoukoliv potřebu. Během více než 20 let své pozice v přední linii tiskového odvětví vyvinula společnost HP široké portfolio tiskáren, které vyhovují obrovské rozmanitosti tiskových potřeb zákazníků, a během tohoto období byli zákazníci schopni si vybrat tu tiskárnu, která splňuje jejich tiskové potřeby nejlépe.

Asi před 18 měsíci společnost HP zjistila, že i v rámci stejné platformy tiskáren se tiskové požadavky silně mění. Aby co nejlépe posloužila svým zákazníkům, zareagovala společnost HP okamžitě rozšířením svého portfolia řadou fotografických sad HP Photo Pack, dvojbaleními HP 2-pack a speciálními tiskovými kazetami, které byly všechny navrženy k uspokojení konkrétních tiskových potřeb. V rámci těchto aktivit se společnost HP stala první společností, která umožnila zákazníkům zvolit si jak tiskárnu, tak spotřební materiál, které se nejlépe hodí pro jejich tiskové potřeby.

„Dnes uvedené výrobní řady Standard, Value a Specialty jsou další ukázkou naší strategie: poskytovat zákazníkům bezkonkurenční výběr – nejenom u platformy tiskáren, ale i v tiskovém spotřebním materiálu,“ potvrdil Vincent Vanderpoel, viceprezident a generální ředitel divize spotřebního materiálu pro oblast Evropy, Středního východu a Afriky. „Je to skutečně odklon od způsobu, jakým odvětví spotřebního materiálu fungovalo dodnes, a my věříme, že tato novinka bude našimi zákazníky dobře přijata.“

Poznámka redakce: Ze zaslané tiskové zprávy je patrné, že kromě dříve prodávaných balení inkoustů s fotopapíry, které byly pro zákazníka cenově výhodnější, se u společnosti HP začínají "hýbat ledy" i v dalších oblastech. Po několika dlouhých letech, kdy se uživatel (zejména nejlevnějších domácích tiskáren) musel spokojit s náplněmi s objemem 5-7 mililitrů a pro vyšší objem proto celkem rád chodil k firmám zabývajícím se prodejem neoriginálních inkoustů, dochází ke změně.

Na jedné straně můžeme říct: Konečně! Na druhé straně se můžeme ptát: Proč to trvalo tak dlouho? Informace o tom, že lidé do tiskáren kupují neoriginální spotřební materiál nejen z důvodu výrazné úspory, ale také pro jeho vyšší výdrž, určitě nejsou nové. Přitom nelze tvrdit, že provozní náklady inkoustových tiskáren HP jsou neúměrně vysoké, v testech většinou prokazují pravý opak - patří k nejlevnějším.

Je trochu škoda, že nabídka cartridgí, které vydrží 500 nebo 800 výtisků (s běžným pokrytím 5% na stranu A4) a přispějí tak nejen k nižším provozním nákladům, ale i k většímu uživatelskému komfortu, nepřišla třeba před dvěma nebo třemi lety. Nyní sice není úplně pozdě, ale bude zajímavé sledovat, jak se s novou "inkoustovou politikou" vyrovnají certifikovaní i "divocí" dovozci náhradních a neoriginálních inkoustových zásobníků. Zákazník se zatím v klidu posadí do křesla a bude počítat, zda se mu originální inkousty už vyplatí.

- - Václav Maletínský

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).