Hlavní navigace

Hospodaření AMD stále v červených číslech

20. 4. 2008

Sdílet

Na hospodaření AMD není rozhodně tak hezký pohled, jako na nedávno zveřejněné výsledky Intelu. Nicméně na bankrot to rozhodně nevypadá, výsledkům pomáhá i divize grafických karet ATI.

top100

Za první čtvrtletí roku 2008 hlásí společnost AMD příjmy ve výši 1,505 miliardy amerických dolarů, z toho 1,194 miliardy je z divize procesorů a 230 miliardy přinesly grafické čipy. Čistá ztráta dosáhla 358 miliónů dolarů, což je ovšem pokrok oproti poslednímu čtvrtletí 2007, kdy to bylo ohromných 1,772 miliardy dolarů. 50 z 358 miliónů připisuje společnost na vrub nákladům spojeným s převzetím ATI.

AMD se rozhodně nedařilo, prohrává procesorový boj s Intelem a ani její věrní zákazníci společnost nezachrání. Nicméně doufejme, že B3 revize procesorů Phenom a hlavně co nejrychlejší přechod ke 45nm výrobní technologii společnosti pomohou.

Propad v tržbách se dotkl i divize grafických čipů ATI, dosáhl 11%, nicméně se jí podařilo prodat více čipů, pravda za nižší průměrnou cenu, což je výsledkem intenzivní konkurence na trhu středně výkonných grafických karet.

AMD se kromě vývoje nových čipů snaží omezovat náklady, nedávno sáhla k propouštěním, omezuje veškeré činnosti nesouvisející s výrobou procesorů a grafických jader. Vedení firmy doufá, že vyrovnaného rozpočtu dosáhne ve třetím kvartálu.

Celé výsledky hospodaření naleznete tady.

- - Alexandr Radecký

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).