Hlavní navigace

Nejhodnotnější freeware programy

21. 3. 2009

Sdílet

Ne za všechny kvalitní programy musíte platit horentní sumy. Představíme vám naše oblíbené užitečné aplikace s nejlepším možným poměrem cena/výkon.

Freeware - hodnotné programy

 

Za kvalitní software není vždy třeba platit nepříjemně vysoké částky. Kromě toho, že se ceny komerčních programů snižují, je na internetu k dispozici nepřeberné množství překvapivě užitečných aplikací. Takových, které jakmile jednou nainstalujete, už na ně nedáte dopustit a práci s počítačem si bez nich nedovedete představit. Jistě, záleží na konkrétních potřebách. Jelikož ale není snadné a ani časově zanedbatelné prohrabávat se internetovými hlubinami a lovit to, co potřebujete, přinášíme vám seznam bezplatných prográmků, které si pravděpodobně oblíbíte.

 


 

Callgraph 1.1.1.2

Program protokoluje rozhovory vedené přes Skype stiskem jediného tlačítka. Předem je však třeba dialogového partnera na nahrávání upozornit.

Download: callgraph.in
Windows: XP, Vista

 

Callgraph

Někdy může být velmi praktické mít možnost si nahrát telefonát. A nemáme hned na mysli případy, kdy se řečené věty dají proti dotyčnému zneužít. Například při volání na některou z horkých linek, kterých jsou dnes spousty - záznam rozhovoru s technikem si potom můžete několikrát přehrát, abyste vysvětlovanému postupu lépe porozuměli. Do angličtiny lokalizovaný program Callgraph protokoluje automaticky či manuálně volání, která vedete přes Skype telefonii. Zaznamenány mohou být v mono i stereo formátu, ale také WAV či MP3 formě. Na nahrávání je však třeba toho, s kým hovoříte, upozornit.

 


 

Firebug 1.3.0

Kontrola chyb pro webové vývojáře. Firebug dokáže rychle a jednoduše najít chyby na webových stránkách. Stačí jej vyvolat klávesou F12.

Download: getfirebug.com
Windows: 2000, XP, Vista

 

Firebug

Jedná se o jeden z mnoha přídavků k internetovému prohlížeči Firefox (podporuje 2.0 a 3.0 verzi). Hodí se především pro programátory webových stránek, kterým poskytne přehled o zdrojovém kódu stránky a skvěle se tak hodí pro hledání a korigování chyb v CSS, HTML a Javascriptu. Nejjednodušší je spustit Firebug pomocí klávesy F12. V levém okně Firebugu se zobrazí kompletní zdrojový kód webové stránky, a to hierarchickou formou. Vpravo uvidíte detaily k jednotlivým elementům, jako jsou například CSS styly. Program lze pod ikonou brouka vlevo nahoře upravit  dle požadavků uživatele.

 


 

Firesync 1.3.1

S tímto programem se data budou podobat jako vejce vejci. Firesync totiž dokáže rychle a jednoduše synchronizovat soupisky a data.

Download: www.jumpigbytes.com
Windows: 98/ME, 2000, XP, Vista

 

Firesync

S programem Firesync lze rychle a jednoduše synchronizovat data a soupisky, případně i vytvářet zálohy. Přitom můžete individuálně nastavit, jaká data do jaké úrovně adresy se mají zkopírovat. Při porovnávání pracuje aplikace na bází binárních dat a nezohledňuje tak jen datovou velikost a změnu data. Program se hodí také k automatickému přehrání obrázků na harddisk ve chvíli, kdy připojíte fotoaparát k počítači. Opakující se úkony je možné navíc plánovat.

 


 

Magix Slideshow Maker 1.0.1.3

Slajdy vytvořené pomocí tohoto programu budou jako probuzené k životu. Je možné je dotvořit různými efekty a nahrát na web přímo u Magixu či Youtube.

Download: www.magix.de
Windows: XP, Vista

 

Magix Slideshow Maker

Nudné „slideshows", u kterých publikum usíná, patří minulosti. Naštěstí. A to díky Magix Slideshow Maker. Díky tomuto na první pohled nenápadnému prográmku dostanete do svých fotek či obrázků život. Možností je habaděj: spousta efektů, nájezdy kamer, nasvětlení či odpovídající hudba na pozadí. S grafickými prezentacemi si díky tomuto prográmku můžete opravdu vyhrát. Nejprve sestavíte klasicky slajdy, zvolíte vhodný styl a doděláte oživující prvky. Výsledek si ale nemusíte nahrát jen na paměť typu flash, ale můžete ho rovnou založit do online alba na stránkách Magixu, případně uploadovat na Youtube (pro tuto funkci existuje podpora přímo uvnitř programu). Kdo bude aplikaci používat déle než týden, musí se zdarma registrovat online.

 


 

Multidesk Desktop Manager 1.1 Build 19 (německy)

Čtyři najednou - tolik pracovních ploch můžete mít na jednom počítači díky tomuto programu. Potom je lze měnit klávesovou zkratkou.

Download: www.smartcoder.net
Windows: NT 4, 2000, XP, Vista

 

Multidesk

Pokud se vám zdá, že je vaše pracovní plocha na počítači neustále plná, potom potřebujete bezplatný prográmek Multidesk Desktop Manager. Jednoduchá utilita se v případě potřeby spustí s nastartováním systému a uloží patřičný příkaz do systémové lišty. Potom už si můžete užívat pohodlí čtyř jednotlivých, ale identických pracovních ploch, mezi nimiž můžete překlikávat pomocí ikony v liště, případně klávesovou zkratkou. Do nastavení se dostanete dvojklikem na ikonu v systémové ploše. Tip: vyměňte si standardní ikonu za aktuální, značící počet spuštěných ploch.

 


 

PDF Xchange Viewer Portable 2.00407

Tento program byl stvořen pro prohlížení PDF dokumentů. Od známějšího Adobe Readeru se liší tím, že vyžaduje o poznání méně výpočetní síly.

Download: www.docu-track.com
Windows: 2000, XP, Vista

 

PDF Xchange Viewer

Kdo se neobejde bez prohlížení dokumentů v PDF formátu, kterých se dnes objevuje stále více, musí často čekat nepříjemně dlouhou dobu, než je dominantní program na tyto účely - Adobe Reader - otevře. O poznání rychleji to jde s úsporným PDF Xchange Viewerem. Program podporuje veškeré PDF varianty a na rozdíl od Adobe Readeru má i další výhody. Například možnost přidávání noticek a komentářů. Data se dají exportovat do různých grafických formátů. Slůvko Portable v názvu znamená, že aplikace běží i přímo z USB flashky.

 


 

Shift N 3.4

Nelíbí se vám fotky takové, jak jste je vyfotili? Potom se hodí program umožňující dodatečnou korekturu fotek.

Download: www.shiftn.de
Windows: XP, Vista

 

skoleni

Shift N

Především ti, kdo často a rádi fotografují nejrůznější budovy či jiné objekty, se musí potýkat s nehezkými, bortícími se liniemi. Díky programu Shift N to můžete dodatečně napravit. Především hrany se jím dají výborně korigovat, přičemž obvykle stačí pouze kliknutí na tlačítko automatické korekce. Program v takovém případě začne hledat linie a hrany, aby je v dalším procesním kroku co nejlépe zarovnal.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).