Hlavní navigace

Hledání duplicitních souborů v Průzkumníkovi souborů - 2.díl

19. 4. 2017

Sdílet

 Autor: PCWorld.cz
Možná se budete divit, co všechno dokáží ve Windows funkce integrované v Průzkumníku souborů.

Předcházející díl

 

Pro vyhledání duplicitních souborů a následné utřídění vaší sbírky fotografií můžete použít speciální (a často placené) nástroje, nicméně se dá tento náročný úkol zvládnout i pomocí Průzkumníka souborů, který je integrován v operačním systému Windows.

Hlavní je třídění

U multimediálních souborů je k dispozici celá řada kritérií, podle nichž se dá provádět třídění.

Podokno podrobností v Průzkumníku souborů vám toho o každém souborů prozradí skutečně hodně

Třídit je možné podle těchto faktorů:

Datum vytvoření – jedná se o datum, kdy byl soubor vytvořen operačním systémem Windows. Jedná se o vhodné kritérium pro soubory, které byly do počítače importovány nebo které byly vytvořeny společně. Proveďte třídění podle tohoto kritéria a soubory přejmenujte, abyste rozsáhlá úložiště rozdělili do menších a snáze spravovatelných skupin.

Datum pořízení – jedná se o datum, kdy byl snímek nebo obrázek pořízen. U starších snímků nemusí být tento údaj vůbec k dispozici, nicméně pokud se tam tento údaj vyskytuje, jedná se o skvělé kritérium pro vyhledávání snímků pořízených ve stejnou dobu. Znovu platí, abyste setřídili soubory podle tohoto kritéria a přejmenovali je, abyste rozdělili rozsáhlá úložiště do menších a lépe spravovatelných skupin.

Datum změny – jedná se o údaj, který odpovídá datu poslední úpravy souboru či obrázku.

Velikost – tento parametr je pro vyhledávání duplicitních souborů zřejmě nejlepším kritériem. Proveďte třídění souborů podle jejich velikosti a pokud následně uvidíte dva soubory, které mají úplně stejnou velikost, pak je takřka jisté, že se jedná o duplicitní soubory. Nicméně v každém případě před odstraněním duplicitního souboru tento soubor zkontrolujte, zda se skutečně jedná o duplicitní soubor. Náhoda je náhoda!

skoleni

 

Pokračování

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).