Hlavní navigace

Hitachi jmenovala Minoru Kosugeho do funkce CEO Hitachi Data Systems

12. 6. 2007

Sdílet

Hlavním provozním ředitelem (COO) se stal Jack Domme; bude odpovědný za rozšiřování pozice Hitachi na trhu storage softwaru, výkonných souborových výpočetních systémů a služeb spojených s archivací obsahu.

Firma Hitachi Data Systems Corporation, (dceřiná společnost korporace Hitachi) Ltd. jmenovala Minoru Kosugeho do funkce hlavního výkonného ředitele CEO. Minoru Kosuge je známý jako hlavní architekt platformy Hitachi Universal Storage Platform. Společnost také ohlásila postup inovátora storage softwaru Jacka Domma ze současného postu výkonného viceprezidenta pro strategii a vývoj globálních řešení do funkce hlavního provozního ředitele COO Hitachi Data Systems.


M. Kosuge vystřídá Dava Robersona, který vykonával funkci prezidenta a CEO Hitachi Data Systems a nedávno přešel do společnosti HP na pozici viceprezidenta a generálního manažera divize HP StorageWorks. Společnosti HP a Hitachi se mají v poslední době moc rády, takže přechod do HP nelze brát jako vlastizradu, ale spíše jako promyšlené udržování vzájemných vztahů - pravěpodobně.

M. Kosuge je považován za pionýra storage odvětví díky vedoucí pozici, kterou měl při vývoji platformy Hitachi Universal Storage Platform. Pod jeho vedením došlo k růstu skupiny storage řešení Hitachi a k výraznému zisku jejího tržního podílu. Ve své předchozí funkci hlavního provozního ředitele Hitachi Data Systems M. Kosuge vedl celosvětový výkonný tým odpovědný za podnikovou a produktovou strategii, správu IT, logistické plánování a provoz. Ještě před tím byl prezidentem divize systémů diskových polí Hitachi, Ltd. V této funkci řídil rozvoj podnikových a modulárních storage systémů Hitachi.

- - Jaroslav Kasal

MIF21